Rus vytvořil nejnižší Ladu Niva na světě. Vypadá, jako by splývala s asfaltem

Ruský youtuber poslal k zemi oblíbený off-road a vyrazil sbírat obdiv okolí.

První zmínky o Ladě Niva se objevily někdy během období druhých křížových výprav papeže Evžena III. roku 1046... A teď vážně. Lada Niva je jedním z nejdéle žijících modelů v automobilové historii, který přežil od svého zrodu v roce 1977 až do dnešního dne bez zásadnějších změn.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Niva (od roku 2009 nazývaná jen 4x4) kterou vám dnes chceme ukázat, je ale jiná. Hodně jiná. V terénu by si totiž už moc neužila a osudným by se jí mohl stát jakýkoliv městský zpomalovací práh. Tento kousek je totiž podle tvůrce speciálně postavený jako Niva s nejmenší světlou výškou na světě. Spíše než auto tak momentálně funguje skoro jako koště.

Lada 4x4 má po modernizaci. Ruský myslivec se drží svého, přistoupil ale na komfort

Lada 4x4 má po modernizaci. Ruský myslivec se drží svého, přistoupil ale na komfort

Stavbu realizoval youtube kanál iling show, který se vedle testování obyčejných aut zabývá i šílenými stavbami. Snad vás to nepřekvapuje, bavíme se přece o Rusku. Lada je snížená takovým způsobem, že zadní kola jsou nyní na místě zadních cestujících.

TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Motor také vykukuje z kapoty ven a auto teď vypadá jako šílený americký hot rod. S povrchovou úpravou se stavitel nějak nepáral, prostě přestříkal plechy černým sprejem. Řidič se pak do auta sotva nasoukal a vyrazil dovádět na zasněžené parkoviště. Poté vyjel vstříc místnímu automobilovému srazu, který byl bizarnostmi doslova nabitý.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

12.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků