Rumunská vláda definitivně skoncuje s Daewoo

Rumunská vláda se rozhodla prodat svůj podíl v továrně Daewoo Automobile, kterou od roku 2006 plně ovládá. Podnik však vznikl již v roce 1994 jako společný projekt rumunské vlády a koresjkého Daewoo. To zde původně vyrábělo některé své modely, ovšem změna uvnitř automobilky znamenala, že Korejci o tento závod přestali mít zájem a prodali jej Rumunům. Ti zde vyrábějí vozy Daewoo v licenci a zdejší výroba putuje většinou do zemí východní Evropy a na domácí trh.

Automobilce se ale pod křídly vlády nedaří, a proto se stát rozhodl podniku zbavit. Vláda si od prodeje slibuje hlavně výrazně zvýšení výroby a celkové oživení ekonomické situace závodu, samotná výroba by tedy měla být na území Rumunska zachována.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků