Rumunská vláda definitivně skoncuje s Daewoo

Rumunská vláda se rozhodla prodat svůj podíl v továrně Daewoo Automobile, kterou od roku 2006 plně ovládá. Podnik však vznikl již v roce 1994 jako společný projekt rumunské vlády a koresjkého Daewoo. To zde původně vyrábělo některé své modely, ovšem změna uvnitř automobilky znamenala, že Korejci o tento závod přestali mít zájem a prodali jej Rumunům. Ti zde vyrábějí vozy Daewoo v licenci a zdejší výroba putuje většinou do zemí východní Evropy a na domácí trh.

Automobilce se ale pod křídly vlády nedaří, a proto se stát rozhodl podniku zbavit. Vláda si od prodeje slibuje hlavně výrazně zvýšení výroby a celkové oživení ekonomické situace závodu, samotná výroba by tedy měla být na území Rumunska zachována.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 56 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků