ŘSD spustí celostátní sčítání dopravy. Projektu se zúčastní tisíce brigádníků

Nasbíraná data mají pomoci například s plánováním výstavby či opravy komunikací stejně jako s řešením ochrany životního prostředí.

Celostátní sčítání dopravy (CSD) na dálniční a silniční síti je obvykle prováděno v pětiletých cyklech. Tentokrát bude Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) zahájeno 12. července a potrvá do konce října. Původně měl projekt sčítání započít už v polovině dubna, ale všemu zabránila pandemie koronaviru, která se na hustotě provozu na silnicích v ČR podepsala.

Na dálnicích v ČR opět zavládne peklo. Čekejte téměř 40 uzavírek a omezení

Na dálnicích v ČR opět zavládne peklo. Čekejte téměř 40 uzavírek a omezení

Výsledky sčítání slouží primárně ministerstvu dopravy, ŘSD a jednotlivým krajům jako podklad pro rozvoj sítě pozemních komunikací, plány výstavby, oprav a údržby, zpracování dokumentace staveb nebo řešení ochrany životního prostředí. Celkem se bude v ČR sčítat doprava na 6465 úsecích, a to v rámci dálnic I. a II. třídy a silnic I. až III. třídy. Oproti minulému měření v roce 2016 jde o nárůst 8 %.

Jarní část sběru dat měla započít v polovině dubna a končit 30. června. ŘSD však tuto část projektu přesunulo na stejné období příštího roku. Na konci května bylo přitom jasné, že se doprava pomalu vrací do stavu před vyhlášením mimořádných opatření, takže současná prázdninová a následná podzimní část CSD proběhne v letošním roce.

Chcete si zkusit vyrobit elektromobil? VW vám to za necelých 6000 Kč dovolí

Chcete si zkusit vyrobit elektromobil? VW vám to za necelých 6000 Kč dovolí

Se sčítáním budou opět pomáhat brigádníci, kterých bude potřeba asi 4500. Podle informací ŘSD jich stále chybí stovky. Za čtyřhodinovou směnu si vydělají 500 Kč, maximálně pak 1000 Kč denně. Pro sčítání využijí mobilní aplikace. Pokud máte o brigádu zájem, můžete se informovat na webu Centra dopravního výzkumu.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

dnes | Jiří Baborský | 3 příspěvky
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 30 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků