Rozlučkový Dodge Challenger Black Ghost má 818 koní, skládá poklonu ilegálním závodům

Předposlední model ze série Last Call oblékl temný háv a vzpomíná na divoké sedmdesátky. Vznikne jen 300 kusů.

Další týden, další muscle car – tentokrát s odkazem na řádění pouličního závodníka v Detroitu. Jmenoval se Godfrey Qualls a v 70. letech se stal přízrakem, který drtil své vyzyvatele při sprintech na slavné Woodward Avenue. Řídil tmavý Dodge Challenger RT SE modelového roku 1970, s nímž vyhrával, aby poté vždy na několik měsíců zmizel. To mu vyneslo přezdívku „černý duch,“ tedy Black Ghost – stal se místní legendou.

Vůz existuje dodnes a je stále v rodině Quallsových. A nyní se stal inspirací pro předposlední speciál ze série Last Call, kterými se Dodge loučí s érou výkonných osmiválcových modelů. Tmavý lak kombinuje s lesklým znakem automobilky, bílými polepy v zadní části a střešním polepem v designu krokodýlí kůže. Jeho základem je model SRT Hellcat Redeye s rozšířenou karoserií a kompresorovým osmiválcem Hemi o objemu 6,2 litru. Ten byl přifouknut na výkon 602 kW (818 k).

Vůz má dále brzdový systém Brembo s černými šestipístkovými brzdiči a 20“ disky Satin Carbon Warp Speed. Sedačky jsou čalouněny kombinací kůže a Alcantary, strop je ze semiše Dynamica a máme zde i rámečky z pravého karbonu.

„V historii značky Dodge je tolik legendárních muscle cars, že bylo těžké vybrat sedm vozů, kterým jsme chtěli vzdát hold v rámci naší řady Last Call, ale Black Ghost byl snadnou volbou. Challenger Black Ghost je předzvěstí toho, co se chystáme představit s naším sedmým a posledním speciálním modelem,“ uvedl Tim Kuniskis, výkonný ředitel značky Dodge - Stellantis.

Dodge

Americká automobilka Dodge byla založená v roce 1900 coby dodavatel dílů pro jiné výrobce. Vlastní vozy vyrábí od roku 1915. V roce 1928 se Dodge stal součástí skupiny Chrysler, od roku 2021 je součástí skupiny Stellantis. Známá je samostatná značka nákladních automobilů RAM.

Dodge Charger • Dodge Challenger • Dodge Durango • Dodge Journey

Váš názor Další článek: Obrněný lovec dronů je postavený ze staré Toyoty. Vypadá nesmrtelně, má automatický granátomet

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,