Rozloučení s třídou X? Němci řádně upravili neoblíbený pick-up Mercedesu

Nad Mercedesem třídy X se stahují mračna, německý úpravce Delta 4x4 se však i přesto rozhodl schopnosti pick-upu vyladit na další úroveň.

S pick-upem třídy X to podle nejnovějších informací z Mercedesu nevypadá zrovna dobře. Pracant se základem v Nissanu Navara a tučnější cenovkou se neprodává tak dobře, jak by si vedení značky přálo, a proto se již mluví o ukončení produkce bez vidiny nástupce. Na trhu je zatím „Xko“ dva roky, uvidíme tedy, jak dlouho ještě v nabídce Mercedesu vydrží.

Mercedes zvažuje ukončení výroby třídy X. Luxusní pickup má mrzké prodeje

Mercedes zvažuje ukončení výroby třídy X. Luxusní pickup má mrzké prodeje

Řeči o ukončení však nemají žádný vliv na německého úpravce Delta 4x4, který nyní ukázal kompletní balíček úprav, který z pick-upu dělá mnohem vážnější stroj určený do terénu. Klasicky došlo na zvýšení podvozku s novými tlumiči a pružinami, nasazena byla nová kola (nabízena ve velikostech od 17 po 23 palců) a samozřejmostí jsou pořádné off-road pneumatiky Cooper.

Úpravce vybavil třídu X i bodykitem, který karoserii rozšiřuje až o 100 mm, v závislosti na variantě a zvolených blatnících. Exteriér také doplňuje možnost trubkového nárazníku na přídi, dodatečného rámu nad korbou či LED světlené rampy, přičemž doplňková světla lze osadit rovněž na přední masku.

Nissan Navara prošel modernizací. Má lepší motory i zcela novou převodovku

Nissan Navara prošel modernizací. Má lepší motory i zcela novou převodovku

Ačkoliv sám Mercedes-AMG dříve nadhodil myšlenku výkonné a schopnější tovární varianty, s nejistým osudem třídy X tento krok asi nevyjde. Zájemci o podobě střižený pick-up od Mercedesu tedy musí volit externí úpravce. Vrcholem ovšem stále zůstává nejvýkonnější standardní motorizace X350d 4Matic, která používá vznětový V6 o objemu tří litrů, výkonu 190 kW (258 koní) a točivém momentu 550 N.m.

Pokud se budeme muset s pick-upem třídy X zanedlouho rozloučit, v případě Delty 4x4 aspoň půjde o rozloučení ve velkém stylu.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

dnes | Vladimír Kadera | 112 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 77 příspěvků