Rozhovor: Klára Doležalová jezdí svižně (hvězdy za volantem)

Zajímá vás, čím jezdí známé osobnosti? Jak se chovají na silnici, jestli dodržují rychlostní limity a jak často bourají? Dokázali by pomoc v případě nehody? Nedávno jsme zpovídali Petra Kotvalda, dnes je na řadě Klára Doležalová.
Rozhovor: Klára Doležalová jezdí svižně (hvězdy za volantem)

Jakým vozem v současné době jezdíte?

Černým Fordem Focus ve výbavě Trend.
 
Jaké vozy jste vystřídala, popř. jaký byl váš nejoblíbenější?

Měla jsem Renaulta 5, Seat Ibiza a teď toho forda. Ani jedno z těchto aut nezklamalo mé očekávání, ale musím přiznat, že s Focusem se budu velmi těžko loučit. Je to spolehlivé a živé autíčko.

Dodržujete rychlostní limity a jak se vám jezdí po českých komunikacích?

Rychlostní limity příliš nedodržuji, občas je jako každý překročím, přesto si myslím, že jezdím bezpečně. Jsem příznivcem živé jízdy, ale ne ve smyslu rychlosti, spíš rychlého odpichu. Co se týká našich silnic, v Praze je to občas „o tlumiče“, ale může být i hůř. Spíš mi vadí silničáři, které 15. prosince „překvapí náhlá sněhová nadílka“.  

Jak se ohodnotíte jako řidič, kolik km najezdíte ročně?

Považuji se za dobrého a zkušeného řidiče. Jezdím od 18 let a to denně. Jsem pokřtěná německými dálnicemi, na kterých jsem coby začátečník strávila mnoho a mnoho hodin. Jak už jsem řekla, jsem příznivcem živější jízdy, a tak nikomu nekomplikuji život. Neucpávám levé pruhy a jsem tolerantní k řidičům, kteří chtějí jet rychleji. A kolik ročně najezdím? Myslím, že hodně.

Dovedete poskytnout první pomoc?

Doufám, že ano.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Co říkáte bezpečnostním akcím typu „Kryštof“, jaké máte zkušenosti s Policií ČR? Platíte často pokuty?

Upřímně řečeno, nejsem si jistá, že takové akce něco změní. Spíš jen přinesou nějaké peníze policii. Myslím, že by se měla přitvrdit výuka v autoškolách a za některé přestupky by měly být tvrdší postihy. Nestává se mi často, že bych platila pokuty. Když k tomu ale dojde, nehádám se. Většinou jsem jela rychle, nebo zaparkovala na zákazu. To v centru nebývá výjimkou, protože najít místo je horor. Klidně zaplatím, ale neslibuji, že se to příště nebude opakovat. Mám tu zkušenost, že policisté jsou tolerantní a pokutu mi většinou odpustí.

Byla jste účastníkem dopravní nehody? Jak a kde?

Ano. Před lety mi náklaďák, který jel na červenou zleva na křižovatce zcela zdemoloval Renaulta 5. Jela jsem na zelenou a půl metru stačilo k tomu, abych tu už nebyla. Ustřelil mi předek auta. Kdyby narazil do mých dveří, byl by konec. Odnesla jsem to jen šokem. A co myslíte, že se mu stalo? Nic. Zaplatil pár tisíc a jezdí vesele dál. 

Jak se díváte na motorkáře?

Vadí mi jen v Praze, kde je šílený provoz a zácpy. Jinak je chápu a toleruji. Považuji jízdu na motorce za nebezpečnou, ale chápu její půvaby.

Co by jste poradila, popř. doporučila či popřála čtenářům AutoRevue.cz?

Přála bych jim, aby co nejméně naráželi na neschopné a netolerantní řidiče. Aby se za volantem nerozčilovali, nestojí to za to. A rovněž aby byli tolerantní k těm ostatním. Také jim přeju, aby celý rok 2004 prožili bez dopravních nehod.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků