Routeplanner: naplánujte si cestu po Evropě na webu a zdarma

Routeplanner: naplánujte si cestu po Evropě na webu a zdarma

Z webu Škody Auto: „Po úspěšných programech AUTO NA PŘÁNÍ (konfigurace a objednání nového vozu) a VYZKOUŠENO (prodej ojetých aut), nabízí Škoda Auto motoristům i ostatním zájemcům další internetovou aplikaci. ROUTEPLANNER (kilometrovník) je užitečným pomocníkem všech řidičů, kteří si chtějí předem naplánovat nejvýhodnější trasu na služební cestu či dovolenou ať již v tuzemsku, nebo do některé z evropských zemí.

Aplikace, kterou pomáhali testovat sami uživatelé, získala již v ověřovacím provozu díky svým kvalitám ocenění TIP DIGITAL stejnojmenné přílohy ekonomického deníku Hospodářské noviny. K jejím největším přednostem patří kvalitní a přehledná mapa, rozsáhlý výběr cílů v Česku i v Evropě, možnost plánování cest po tuzemsku i do zahraničí v pohodlí domova, jednoduché, přehledné ovládání a výběr až pěti cílů současně, volba provozně výhodné nebo nejkratší trasy, tisk podrobného itineráře, či výpočet nákladů na cestu. To vše je na webové prezentaci automobilky k dispozici ZDARMA.

ROUTEPLANNER Škoda Auto zaujme jednoduchým, přehledným a uživatelsky přívětivým ovládáním, rychlostí zobrazení stránek, i výsledků hledání. Již na úvodní obrazovce je možné zvolit počáteční a konečný cíl cesty a nechat si zobrazit výsledek. Po kliknutí na podrobnější nastavení trasy lze dokonce vložit až pět cílů současně a naplánovat si tak kupříkladu poznávací okruh na dovolenou. V  kvalitní a přehledné mapě je pro uživatele připraveno více než 32 000 cílů ve 46 zemích Evropy (jen v ČR to je 4 421 míst).

Je možné volit mezi trasou provozně výhodnou (obvykle delší, ale po lepších silnicích), nebo naopak trasou nejkratší. Údaje pro vyhledávání lze doplnit o čas odjezdu. Užitečné je počítání nákladů na cestu, vycházející z průměrné spotřeby auta a ceny pohonných hmot. Praktická je i volba zobrazení výsledku pouze s mapou, s možností vrátit se k itineráři později. Řidiče vede spolehlivě k cíli podrobný itinerář cesty, poskytující posádce všechny potřebné informace (kilometrové vzdálenosti, křižovatky, výjezdy z dálnic a silnic včetně označení a orientační doby jízdy); stačí jen zvolit trasu, vytisknout si itinerář a vyrazit na cestu.“

O tomto projektu jsem psal již dříve v době, kdy byl v testovacím provozu. Nyní má být doladěn a připraven ke každodennímu používání. Aplikaci najdete na webu škodovky.

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

dnes | Jiří Švamberk | 1 příspěvek
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků