Routeplanner: naplánujte si cestu po Evropě na webu a zdarma

Z webu Škody Auto: „Po úspěšných programech AUTO NA PŘÁNÍ (konfigurace a objednání nového vozu) a VYZKOUŠENO (prodej ojetých aut), nabízí Škoda Auto motoristům i ostatním zájemcům další internetovou aplikaci. ROUTEPLANNER (kilometrovník) je užitečným pomocníkem všech řidičů, kteří si chtějí předem naplánovat nejvýhodnější trasu na služební cestu či dovolenou ať již v tuzemsku, nebo do některé z evropských zemí.

Aplikace, kterou pomáhali testovat sami uživatelé, získala již v ověřovacím provozu díky svým kvalitám ocenění TIP DIGITAL stejnojmenné přílohy ekonomického deníku Hospodářské noviny. K jejím největším přednostem patří kvalitní a přehledná mapa, rozsáhlý výběr cílů v Česku i v Evropě, možnost plánování cest po tuzemsku i do zahraničí v pohodlí domova, jednoduché, přehledné ovládání a výběr až pěti cílů současně, volba provozně výhodné nebo nejkratší trasy, tisk podrobného itineráře, či výpočet nákladů na cestu. To vše je na webové prezentaci automobilky k dispozici ZDARMA.

ROUTEPLANNER Škoda Auto zaujme jednoduchým, přehledným a uživatelsky přívětivým ovládáním, rychlostí zobrazení stránek, i výsledků hledání. Již na úvodní obrazovce je možné zvolit počáteční a konečný cíl cesty a nechat si zobrazit výsledek. Po kliknutí na podrobnější nastavení trasy lze dokonce vložit až pět cílů současně a naplánovat si tak kupříkladu poznávací okruh na dovolenou. V  kvalitní a přehledné mapě je pro uživatele připraveno více než 32 000 cílů ve 46 zemích Evropy (jen v ČR to je 4 421 míst).

Je možné volit mezi trasou provozně výhodnou (obvykle delší, ale po lepších silnicích), nebo naopak trasou nejkratší. Údaje pro vyhledávání lze doplnit o čas odjezdu. Užitečné je počítání nákladů na cestu, vycházející z průměrné spotřeby auta a ceny pohonných hmot. Praktická je i volba zobrazení výsledku pouze s mapou, s možností vrátit se k itineráři později. Řidiče vede spolehlivě k cíli podrobný itinerář cesty, poskytující posádce všechny potřebné informace (kilometrové vzdálenosti, křižovatky, výjezdy z dálnic a silnic včetně označení a orientační doby jízdy); stačí jen zvolit trasu, vytisknout si itinerář a vyrazit na cestu.“

O tomto projektu jsem psal již dříve v době, kdy byl v testovacím provozu. Nyní má být doladěn a připraven ke každodennímu používání. Aplikaci najdete na webu škodovky.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků