Routeplanner: naplánujte si cestu po Evropě na webu a zdarma

Z webu Škody Auto: „Po úspěšných programech AUTO NA PŘÁNÍ (konfigurace a objednání nového vozu) a VYZKOUŠENO (prodej ojetých aut), nabízí Škoda Auto motoristům i ostatním zájemcům další internetovou aplikaci. ROUTEPLANNER (kilometrovník) je užitečným pomocníkem všech řidičů, kteří si chtějí předem naplánovat nejvýhodnější trasu na služební cestu či dovolenou ať již v tuzemsku, nebo do některé z evropských zemí.

Aplikace, kterou pomáhali testovat sami uživatelé, získala již v ověřovacím provozu díky svým kvalitám ocenění TIP DIGITAL stejnojmenné přílohy ekonomického deníku Hospodářské noviny. K jejím největším přednostem patří kvalitní a přehledná mapa, rozsáhlý výběr cílů v Česku i v Evropě, možnost plánování cest po tuzemsku i do zahraničí v pohodlí domova, jednoduché, přehledné ovládání a výběr až pěti cílů současně, volba provozně výhodné nebo nejkratší trasy, tisk podrobného itineráře, či výpočet nákladů na cestu. To vše je na webové prezentaci automobilky k dispozici ZDARMA.

ROUTEPLANNER Škoda Auto zaujme jednoduchým, přehledným a uživatelsky přívětivým ovládáním, rychlostí zobrazení stránek, i výsledků hledání. Již na úvodní obrazovce je možné zvolit počáteční a konečný cíl cesty a nechat si zobrazit výsledek. Po kliknutí na podrobnější nastavení trasy lze dokonce vložit až pět cílů současně a naplánovat si tak kupříkladu poznávací okruh na dovolenou. V  kvalitní a přehledné mapě je pro uživatele připraveno více než 32 000 cílů ve 46 zemích Evropy (jen v ČR to je 4 421 míst).

Je možné volit mezi trasou provozně výhodnou (obvykle delší, ale po lepších silnicích), nebo naopak trasou nejkratší. Údaje pro vyhledávání lze doplnit o čas odjezdu. Užitečné je počítání nákladů na cestu, vycházející z průměrné spotřeby auta a ceny pohonných hmot. Praktická je i volba zobrazení výsledku pouze s mapou, s možností vrátit se k itineráři později. Řidiče vede spolehlivě k cíli podrobný itinerář cesty, poskytující posádce všechny potřebné informace (kilometrové vzdálenosti, křižovatky, výjezdy z dálnic a silnic včetně označení a orientační doby jízdy); stačí jen zvolit trasu, vytisknout si itinerář a vyrazit na cestu.“

O tomto projektu jsem psal již dříve v době, kdy byl v testovacím provozu. Nyní má být doladěn a připraven ke každodennímu používání. Aplikaci najdete na webu škodovky.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

dnes | Radek Pecák | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků