Routeplanner: naplánujte si cestu po Evropě na webu a zdarma

Z webu Škody Auto: „Po úspěšných programech AUTO NA PŘÁNÍ (konfigurace a objednání nového vozu) a VYZKOUŠENO (prodej ojetých aut), nabízí Škoda Auto motoristům i ostatním zájemcům další internetovou aplikaci. ROUTEPLANNER (kilometrovník) je užitečným pomocníkem všech řidičů, kteří si chtějí předem naplánovat nejvýhodnější trasu na služební cestu či dovolenou ať již v tuzemsku, nebo do některé z evropských zemí.

Aplikace, kterou pomáhali testovat sami uživatelé, získala již v ověřovacím provozu díky svým kvalitám ocenění TIP DIGITAL stejnojmenné přílohy ekonomického deníku Hospodářské noviny. K jejím největším přednostem patří kvalitní a přehledná mapa, rozsáhlý výběr cílů v Česku i v Evropě, možnost plánování cest po tuzemsku i do zahraničí v pohodlí domova, jednoduché, přehledné ovládání a výběr až pěti cílů současně, volba provozně výhodné nebo nejkratší trasy, tisk podrobného itineráře, či výpočet nákladů na cestu. To vše je na webové prezentaci automobilky k dispozici ZDARMA.

ROUTEPLANNER Škoda Auto zaujme jednoduchým, přehledným a uživatelsky přívětivým ovládáním, rychlostí zobrazení stránek, i výsledků hledání. Již na úvodní obrazovce je možné zvolit počáteční a konečný cíl cesty a nechat si zobrazit výsledek. Po kliknutí na podrobnější nastavení trasy lze dokonce vložit až pět cílů současně a naplánovat si tak kupříkladu poznávací okruh na dovolenou. V  kvalitní a přehledné mapě je pro uživatele připraveno více než 32 000 cílů ve 46 zemích Evropy (jen v ČR to je 4 421 míst).

Je možné volit mezi trasou provozně výhodnou (obvykle delší, ale po lepších silnicích), nebo naopak trasou nejkratší. Údaje pro vyhledávání lze doplnit o čas odjezdu. Užitečné je počítání nákladů na cestu, vycházející z průměrné spotřeby auta a ceny pohonných hmot. Praktická je i volba zobrazení výsledku pouze s mapou, s možností vrátit se k itineráři později. Řidiče vede spolehlivě k cíli podrobný itinerář cesty, poskytující posádce všechny potřebné informace (kilometrové vzdálenosti, křižovatky, výjezdy z dálnic a silnic včetně označení a orientační doby jízdy); stačí jen zvolit trasu, vytisknout si itinerář a vyrazit na cestu.“

O tomto projektu jsem psal již dříve v době, kdy byl v testovacím provozu. Nyní má být doladěn a připraven ke každodennímu používání. Aplikaci najdete na webu škodovky.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků