Routeplanner: naplánujte si cestu po Evropě na webu a zdarma

Z webu Škody Auto: „Po úspěšných programech AUTO NA PŘÁNÍ (konfigurace a objednání nového vozu) a VYZKOUŠENO (prodej ojetých aut), nabízí Škoda Auto motoristům i ostatním zájemcům další internetovou aplikaci. ROUTEPLANNER (kilometrovník) je užitečným pomocníkem všech řidičů, kteří si chtějí předem naplánovat nejvýhodnější trasu na služební cestu či dovolenou ať již v tuzemsku, nebo do některé z evropských zemí.

Aplikace, kterou pomáhali testovat sami uživatelé, získala již v ověřovacím provozu díky svým kvalitám ocenění TIP DIGITAL stejnojmenné přílohy ekonomického deníku Hospodářské noviny. K jejím největším přednostem patří kvalitní a přehledná mapa, rozsáhlý výběr cílů v Česku i v Evropě, možnost plánování cest po tuzemsku i do zahraničí v pohodlí domova, jednoduché, přehledné ovládání a výběr až pěti cílů současně, volba provozně výhodné nebo nejkratší trasy, tisk podrobného itineráře, či výpočet nákladů na cestu. To vše je na webové prezentaci automobilky k dispozici ZDARMA.

ROUTEPLANNER Škoda Auto zaujme jednoduchým, přehledným a uživatelsky přívětivým ovládáním, rychlostí zobrazení stránek, i výsledků hledání. Již na úvodní obrazovce je možné zvolit počáteční a konečný cíl cesty a nechat si zobrazit výsledek. Po kliknutí na podrobnější nastavení trasy lze dokonce vložit až pět cílů současně a naplánovat si tak kupříkladu poznávací okruh na dovolenou. V  kvalitní a přehledné mapě je pro uživatele připraveno více než 32 000 cílů ve 46 zemích Evropy (jen v ČR to je 4 421 míst).

Je možné volit mezi trasou provozně výhodnou (obvykle delší, ale po lepších silnicích), nebo naopak trasou nejkratší. Údaje pro vyhledávání lze doplnit o čas odjezdu. Užitečné je počítání nákladů na cestu, vycházející z průměrné spotřeby auta a ceny pohonných hmot. Praktická je i volba zobrazení výsledku pouze s mapou, s možností vrátit se k itineráři později. Řidiče vede spolehlivě k cíli podrobný itinerář cesty, poskytující posádce všechny potřebné informace (kilometrové vzdálenosti, křižovatky, výjezdy z dálnic a silnic včetně označení a orientační doby jízdy); stačí jen zvolit trasu, vytisknout si itinerář a vyrazit na cestu.“

O tomto projektu jsem psal již dříve v době, kdy byl v testovacím provozu. Nyní má být doladěn a připraven ke každodennímu používání. Aplikaci najdete na webu škodovky.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků