Roush P51A Mustang: auto s leteckým duchem

Nejnovější dílo firmy Roush přímo navazuje na slavnou minulost jména Mustang. Nikoli však automobilovou.
Roush P51A Mustang: auto s leteckým duchem

Inspirací pro jeho vznik se totiž stalo, na svou dobu velmi pokrokové, letadlo z druhé světové války P-51 Mustang. 

Exteriér Mustangu P51A tvoří nepochybně velmi dynamický dojem a to díky barevné kombinaci a novému bodykitu. Při jeho navrhování byl kladen důraz na co nejlepší aerodynamické vlastnosti, nechybí proto přední spoiler, sportovní boční prahy a vzadu si své místo našel decentní spoiler. Chromové disky na 18palcových kolech jen jemně překrývají 14 palcové kotoučové brzdy a jejich červené třmeny.

To nejlepší se ale ukrývá pod kapotou, kde je umístěn speciálně upravený osmiválec objemu 4,6 l poskytující výkon 510 plnokrevníků. K dosáhnutí této hodnoty však bylo třeba vyměnit mnoho prvků, od nových vstřikovačů, přes hliníkové písty až po kompletně přerobeno sání. Velmi podstatnou byla instalace nového mechanického kompresoru z dílny úpravárenské společnosti. Po této úpravě se vývojáři už jen „pohráli“ s elektronikou pohonné jednotky.

Majitel společnosti a velký fanoušek létání, kterému v hangáru stojí dva letouny P51 Mustang, si k ním teď může přidat i tohoto čtyřkolového oře. Kromě tohoto exempláru bude příští rok vyrobeno ještě 99 kusů, které poputují do prodeje.

Klepněte pro větší obrázek
Roush P51A Mustang

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků