Roush P51A Mustang: auto s leteckým duchem

Nejnovější dílo firmy Roush přímo navazuje na slavnou minulost jména Mustang. Nikoli však automobilovou.
Roush P51A Mustang: auto s leteckým duchem

Inspirací pro jeho vznik se totiž stalo, na svou dobu velmi pokrokové, letadlo z druhé světové války P-51 Mustang. 

Exteriér Mustangu P51A tvoří nepochybně velmi dynamický dojem a to díky barevné kombinaci a novému bodykitu. Při jeho navrhování byl kladen důraz na co nejlepší aerodynamické vlastnosti, nechybí proto přední spoiler, sportovní boční prahy a vzadu si své místo našel decentní spoiler. Chromové disky na 18palcových kolech jen jemně překrývají 14 palcové kotoučové brzdy a jejich červené třmeny.

To nejlepší se ale ukrývá pod kapotou, kde je umístěn speciálně upravený osmiválec objemu 4,6 l poskytující výkon 510 plnokrevníků. K dosáhnutí této hodnoty však bylo třeba vyměnit mnoho prvků, od nových vstřikovačů, přes hliníkové písty až po kompletně přerobeno sání. Velmi podstatnou byla instalace nového mechanického kompresoru z dílny úpravárenské společnosti. Po této úpravě se vývojáři už jen „pohráli“ s elektronikou pohonné jednotky.

Majitel společnosti a velký fanoušek létání, kterému v hangáru stojí dva letouny P51 Mustang, si k ním teď může přidat i tohoto čtyřkolového oře. Kromě tohoto exempláru bude příští rok vyrobeno ještě 99 kusů, které poputují do prodeje.

Klepněte pro větší obrázek
Roush P51A Mustang

 

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků