Roush P51A Mustang: auto s leteckým duchem

Nejnovější dílo firmy Roush přímo navazuje na slavnou minulost jména Mustang. Nikoli však automobilovou.
Roush P51A Mustang: auto s leteckým duchem

Inspirací pro jeho vznik se totiž stalo, na svou dobu velmi pokrokové, letadlo z druhé světové války P-51 Mustang. 

Exteriér Mustangu P51A tvoří nepochybně velmi dynamický dojem a to díky barevné kombinaci a novému bodykitu. Při jeho navrhování byl kladen důraz na co nejlepší aerodynamické vlastnosti, nechybí proto přední spoiler, sportovní boční prahy a vzadu si své místo našel decentní spoiler. Chromové disky na 18palcových kolech jen jemně překrývají 14 palcové kotoučové brzdy a jejich červené třmeny.

To nejlepší se ale ukrývá pod kapotou, kde je umístěn speciálně upravený osmiválec objemu 4,6 l poskytující výkon 510 plnokrevníků. K dosáhnutí této hodnoty však bylo třeba vyměnit mnoho prvků, od nových vstřikovačů, přes hliníkové písty až po kompletně přerobeno sání. Velmi podstatnou byla instalace nového mechanického kompresoru z dílny úpravárenské společnosti. Po této úpravě se vývojáři už jen „pohráli“ s elektronikou pohonné jednotky.

Majitel společnosti a velký fanoušek létání, kterému v hangáru stojí dva letouny P51 Mustang, si k ním teď může přidat i tohoto čtyřkolového oře. Kromě tohoto exempláru bude příští rok vyrobeno ještě 99 kusů, které poputují do prodeje.

Klepněte pro větší obrázek
Roush P51A Mustang

 

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 32 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků