Rossion Q1: licenční supersport za babku

Zdá se vám licenční výroba supersportů jako je Noble trochu zvláštní? Je, ale přesně to dělá v Americe firma 1G Racing.

Není zrovna obvyklé, aby automobilky, které vyrábí jen supersportovní modely, prodávaly licence na výrobu svých modelů. A už vůbec to není obvyklé, pokud se jedná jen o malou firmičku jako je Noble. Jenže tradice jsou od toho, aby se porušovaly a britský Noble prodal licenci na výrobu bývalého modelu M12 americké společnosti 1G Racing.

Rossion Q1, jak se přepracovaný Noble M12 nyní jmenuje dostal mírně pozměněnou karosérii, ovšem původní vůz je zde stále cítit. Nový výrobce také upravil výkon a americká verze tak nyní disponuje výkonem 330 kW (450 k). To vše s hmotností 1135 kg.

Díky těmto hodnotám zrychlí Rossio Q1 na stovku za 3,2 s a dosáhne maximální rychlosti necelých 300 km/h. Zdá se vám to málo? Ano, maximálka nic moc, ale je to způsobeno velmi krátkými převody a Rossion Q1 si tak nedělá zálusk být nejrychlejší v přímce, ale na okruhu přemožitele jen tak nenajde.

No a to nejlepší na závěr. Americký zákazník za tento vůz zaplatí jen 69 000 dolarů, tedy zhruba milion a půl. Za podobný sporťák je to cena doslova fantastická, ale to v Americe platí téměř o všech autech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Rossion Q1
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků