Rossion Q1: licenční supersport za babku

Zdá se vám licenční výroba supersportů jako je Noble trochu zvláštní? Je, ale přesně to dělá v Americe firma 1G Racing.

Není zrovna obvyklé, aby automobilky, které vyrábí jen supersportovní modely, prodávaly licence na výrobu svých modelů. A už vůbec to není obvyklé, pokud se jedná jen o malou firmičku jako je Noble. Jenže tradice jsou od toho, aby se porušovaly a britský Noble prodal licenci na výrobu bývalého modelu M12 americké společnosti 1G Racing.

Rossion Q1, jak se přepracovaný Noble M12 nyní jmenuje dostal mírně pozměněnou karosérii, ovšem původní vůz je zde stále cítit. Nový výrobce také upravil výkon a americká verze tak nyní disponuje výkonem 330 kW (450 k). To vše s hmotností 1135 kg.

Díky těmto hodnotám zrychlí Rossio Q1 na stovku za 3,2 s a dosáhne maximální rychlosti necelých 300 km/h. Zdá se vám to málo? Ano, maximálka nic moc, ale je to způsobeno velmi krátkými převody a Rossion Q1 si tak nedělá zálusk být nejrychlejší v přímce, ale na okruhu přemožitele jen tak nenajde.

No a to nejlepší na závěr. Americký zákazník za tento vůz zaplatí jen 69 000 dolarů, tedy zhruba milion a půl. Za podobný sporťák je to cena doslova fantastická, ale to v Americe platí téměř o všech autech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Rossion Q1
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků