Rossion Q1: licenční supersport za babku

Zdá se vám licenční výroba supersportů jako je Noble trochu zvláštní? Je, ale přesně to dělá v Americe firma 1G Racing.

Není zrovna obvyklé, aby automobilky, které vyrábí jen supersportovní modely, prodávaly licence na výrobu svých modelů. A už vůbec to není obvyklé, pokud se jedná jen o malou firmičku jako je Noble. Jenže tradice jsou od toho, aby se porušovaly a britský Noble prodal licenci na výrobu bývalého modelu M12 americké společnosti 1G Racing.

Rossion Q1, jak se přepracovaný Noble M12 nyní jmenuje dostal mírně pozměněnou karosérii, ovšem původní vůz je zde stále cítit. Nový výrobce také upravil výkon a americká verze tak nyní disponuje výkonem 330 kW (450 k). To vše s hmotností 1135 kg.

Díky těmto hodnotám zrychlí Rossio Q1 na stovku za 3,2 s a dosáhne maximální rychlosti necelých 300 km/h. Zdá se vám to málo? Ano, maximálka nic moc, ale je to způsobeno velmi krátkými převody a Rossion Q1 si tak nedělá zálusk být nejrychlejší v přímce, ale na okruhu přemožitele jen tak nenajde.

No a to nejlepší na závěr. Americký zákazník za tento vůz zaplatí jen 69 000 dolarů, tedy zhruba milion a půl. Za podobný sporťák je to cena doslova fantastická, ale to v Americe platí téměř o všech autech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Rossion Q1
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků