Roman Kresta míří do Itálie

Premiérový start s továrním vozem Octavia WRC v zahraničí čeká Romana Krestu. Koncem příštího týdne pojede talentovaný pilot s novým vozem Škoda Octavia WRC v italské Boloni Memoriál Attilia Bettegy...
Roman Kresta míří do Itálie
Premiérový start s továrním vozem Octavia WRC v zahraničí čeká Romana Krestu. Koncem příštího týdne pojede talentovaný pilot s novým vozem Škoda Octavia WRC v italské Boloni Memoriál Attilia Bettegy, pořádaný již tradičně na počest tragicky zesnulého italského pilota.

Pro 24letého Krestu je nadcházející cesta dalším sbíráním zkušeností v továrním týmu Škoda Motorsport. V konkurenci několika vyhlášených jmen soutěžního sportu bude během tří dnů (15. - 17. 12) soutěžit na jednokilometrovém okruhu s 10 vozy specifikace WRC a jedním vozem skupiny A. Celou show bude sledovat přes 20 tisíc diváků. V Itálii pojede Kresta s druhou generací vozu Octavia WRC, kterou bude mít v sezóně 2001 k dispozici také v soutěžích mistrovství České republiky.

Úřadující mistr republiky Roman Kresta se na svou premiéru těší: “Potřebuji stále sbírat zkušenosti a tohle je výborná příležitost. Nikdy jsem podobný závod nejel, ale už obsazení napovídá, že to bude zajímavé srovnání. Poprvé na soutěži budeme mít také k dispozici novou Octavii WRC, což je pro mě další motivace. Do Boloně beru i tým svých mechaniků pro mistrovství republiky, aby i oni měli možnost nahlédnout do organizace a stylu práce v zázemí světových jezdců.”

Pavel Janeba, vedoucí týmu Škoda Motorsport řekl: “Jsme rádi, že nás organizátoři oslovili. Naskytla se nám možnost prezentovat nadějného Krestu mezi zkušenými jezdci světového šampionátu. Je nám jasné, že konkurence bude obrovská, ale věříme, že mezinárodní zkušenosti budou pro další Krestův vývoj nesmírně cenné. Přestože se jedná především o velkou show, půjde v Boloni i o sportovní výkon. Každý bude chtít vyhrát. Uvidíme, jak se Roman s tímto prostředím vyrovná.”

Společně s Krestou se na start atraktivního rallyesprintu na trati boloňského výstaviště postaví mimo jiné Rovanperä, Laukkanen, Alister McRae, Jean Joseph, Mark Higgins, Cunico či Navarra, ale také hvězda mistrovství světa silničních motocyklů Valentino Rossi, který má pilotovat ex-tovární Imprezu. Bruno Thiry a Armin Schwarz, tovární jezdci týmu Škoda Motorsport pro mistrovství světa, budou tou dobou společně testovat a optimalizovat Octavii WRC na lednovou Rallye Monte Carlo.

Bettegův memoriál začíná ve čtvrtek 14. prosince rozlosování posádek čtyřkolek do dvou skupin. Pátek je vyhrazen tréninku, všichni jezdci absolvují na jednokilometrové trati - 40% šotolina, 60% asfalt - v areálu boloňského autosalónu tři tréninkové jízdy. V sobotu ráno se odehraje první kolo rozjížděk, kde budou jezdci závodit systémem každý s každým v rámci svých skupin. Druhé kolo rozhodne o postupujících do nedělního semifinále, ti nejlepší se potom sejdou v závěrečném finále.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

včera | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků