Roman Kresta míří do Itálie

Premiérový start s továrním vozem Octavia WRC v zahraničí čeká Romana Krestu. Koncem příštího týdne pojede talentovaný pilot s novým vozem Škoda Octavia WRC v italské Boloni Memoriál Attilia Bettegy...
Roman Kresta míří do Itálie
Premiérový start s továrním vozem Octavia WRC v zahraničí čeká Romana Krestu. Koncem příštího týdne pojede talentovaný pilot s novým vozem Škoda Octavia WRC v italské Boloni Memoriál Attilia Bettegy, pořádaný již tradičně na počest tragicky zesnulého italského pilota.

Pro 24letého Krestu je nadcházející cesta dalším sbíráním zkušeností v továrním týmu Škoda Motorsport. V konkurenci několika vyhlášených jmen soutěžního sportu bude během tří dnů (15. - 17. 12) soutěžit na jednokilometrovém okruhu s 10 vozy specifikace WRC a jedním vozem skupiny A. Celou show bude sledovat přes 20 tisíc diváků. V Itálii pojede Kresta s druhou generací vozu Octavia WRC, kterou bude mít v sezóně 2001 k dispozici také v soutěžích mistrovství České republiky.

Úřadující mistr republiky Roman Kresta se na svou premiéru těší: “Potřebuji stále sbírat zkušenosti a tohle je výborná příležitost. Nikdy jsem podobný závod nejel, ale už obsazení napovídá, že to bude zajímavé srovnání. Poprvé na soutěži budeme mít také k dispozici novou Octavii WRC, což je pro mě další motivace. Do Boloně beru i tým svých mechaniků pro mistrovství republiky, aby i oni měli možnost nahlédnout do organizace a stylu práce v zázemí světových jezdců.”

Pavel Janeba, vedoucí týmu Škoda Motorsport řekl: “Jsme rádi, že nás organizátoři oslovili. Naskytla se nám možnost prezentovat nadějného Krestu mezi zkušenými jezdci světového šampionátu. Je nám jasné, že konkurence bude obrovská, ale věříme, že mezinárodní zkušenosti budou pro další Krestův vývoj nesmírně cenné. Přestože se jedná především o velkou show, půjde v Boloni i o sportovní výkon. Každý bude chtít vyhrát. Uvidíme, jak se Roman s tímto prostředím vyrovná.”

Společně s Krestou se na start atraktivního rallyesprintu na trati boloňského výstaviště postaví mimo jiné Rovanperä, Laukkanen, Alister McRae, Jean Joseph, Mark Higgins, Cunico či Navarra, ale také hvězda mistrovství světa silničních motocyklů Valentino Rossi, který má pilotovat ex-tovární Imprezu. Bruno Thiry a Armin Schwarz, tovární jezdci týmu Škoda Motorsport pro mistrovství světa, budou tou dobou společně testovat a optimalizovat Octavii WRC na lednovou Rallye Monte Carlo.

Bettegův memoriál začíná ve čtvrtek 14. prosince rozlosování posádek čtyřkolek do dvou skupin. Pátek je vyhrazen tréninku, všichni jezdci absolvují na jednokilometrové trati - 40% šotolina, 60% asfalt - v areálu boloňského autosalónu tři tréninkové jízdy. V sobotu ráno se odehraje první kolo rozjížděk, kde budou jezdci závodit systémem každý s každým v rámci svých skupin. Druhé kolo rozhodne o postupujících do nedělního semifinále, ti nejlepší se potom sejdou v závěrečném finále.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků