Roman Kresta míří do Itálie

Premiérový start s továrním vozem Octavia WRC v zahraničí čeká Romana Krestu. Koncem příštího týdne pojede talentovaný pilot s novým vozem Škoda Octavia WRC v italské Boloni Memoriál Attilia Bettegy...
Roman Kresta míří do Itálie
Premiérový start s továrním vozem Octavia WRC v zahraničí čeká Romana Krestu. Koncem příštího týdne pojede talentovaný pilot s novým vozem Škoda Octavia WRC v italské Boloni Memoriál Attilia Bettegy, pořádaný již tradičně na počest tragicky zesnulého italského pilota.

Pro 24letého Krestu je nadcházející cesta dalším sbíráním zkušeností v továrním týmu Škoda Motorsport. V konkurenci několika vyhlášených jmen soutěžního sportu bude během tří dnů (15. - 17. 12) soutěžit na jednokilometrovém okruhu s 10 vozy specifikace WRC a jedním vozem skupiny A. Celou show bude sledovat přes 20 tisíc diváků. V Itálii pojede Kresta s druhou generací vozu Octavia WRC, kterou bude mít v sezóně 2001 k dispozici také v soutěžích mistrovství České republiky.

Úřadující mistr republiky Roman Kresta se na svou premiéru těší: “Potřebuji stále sbírat zkušenosti a tohle je výborná příležitost. Nikdy jsem podobný závod nejel, ale už obsazení napovídá, že to bude zajímavé srovnání. Poprvé na soutěži budeme mít také k dispozici novou Octavii WRC, což je pro mě další motivace. Do Boloně beru i tým svých mechaniků pro mistrovství republiky, aby i oni měli možnost nahlédnout do organizace a stylu práce v zázemí světových jezdců.”

Pavel Janeba, vedoucí týmu Škoda Motorsport řekl: “Jsme rádi, že nás organizátoři oslovili. Naskytla se nám možnost prezentovat nadějného Krestu mezi zkušenými jezdci světového šampionátu. Je nám jasné, že konkurence bude obrovská, ale věříme, že mezinárodní zkušenosti budou pro další Krestův vývoj nesmírně cenné. Přestože se jedná především o velkou show, půjde v Boloni i o sportovní výkon. Každý bude chtít vyhrát. Uvidíme, jak se Roman s tímto prostředím vyrovná.”

Společně s Krestou se na start atraktivního rallyesprintu na trati boloňského výstaviště postaví mimo jiné Rovanperä, Laukkanen, Alister McRae, Jean Joseph, Mark Higgins, Cunico či Navarra, ale také hvězda mistrovství světa silničních motocyklů Valentino Rossi, který má pilotovat ex-tovární Imprezu. Bruno Thiry a Armin Schwarz, tovární jezdci týmu Škoda Motorsport pro mistrovství světa, budou tou dobou společně testovat a optimalizovat Octavii WRC na lednovou Rallye Monte Carlo.

Bettegův memoriál začíná ve čtvrtek 14. prosince rozlosování posádek čtyřkolek do dvou skupin. Pátek je vyhrazen tréninku, všichni jezdci absolvují na jednokilometrové trati - 40% šotolina, 60% asfalt - v areálu boloňského autosalónu tři tréninkové jízdy. V sobotu ráno se odehraje první kolo rozjížděk, kde budou jezdci závodit systémem každý s každým v rámci svých skupin. Druhé kolo rozhodne o postupujících do nedělního semifinále, ti nejlepší se potom sejdou v závěrečném finále.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků