Rolls-Royce Wraith Eagle VIII odkazuje na významnou historickou událost

Luxus v pravém slova smyslu má nyní možnost pocítit padesát majitelů. Větší poctu už snad v Rolls-Royce udělat nemohli.

Britská automobilka Rolls-Royce představila opravdovou lahůdku pro sběratele. Představení proběhlo u břehu jezera Como na automobilové slavnosti Concorso d’Eleganza Villa d’Este, která právě probíhá. Speciální edice vychází z modelu Wraith a dostala název Eagle VIII. Vznikne pouze 50 kusů a už teď je jasné, že se o ně milionáři poperou.

Rolls-Royce vs. Brexit: Luxusní automobilce hrozí zastavení výroby

Rolls-Royce vs. Brexit: Luxusní automobilce hrozí zastavení výroby

Pokud se zajímáte o historii, tak vám název Rolls-Royce Eagle VIII určitě něco říká. Jde o motor, kterým byl vybaven upravený letoun z první světové málky, v němž John Alcock a Arthur Brown v roce 1911 poprvé absolvovali noční transkontinentální let.

Na tuto odvážnou akci odkazuje vlastně celé auto. Noční přelet evokuje dvojité zbarvení karoserie v odstínech Gunmetal a Selby Grey. Uvnitř pak najdete černou kůži a spoustu odkazů na limitovanou edici. Mezi materiály tu hraje první housle mosaz, kterým jsou vyvedeny některé detaily, včetně krytů reproduktorů nebo plaketky, na které je vytištěna památná věta Winstona Churchilla o jejich heroické výpravě.

Rolls-Royce oslavuje československé letce RAF speciální edicí Dawnu!

Rolls-Royce oslavuje československé letce RAF speciální edicí Dawnu!

„Nevím, co bychom měli více oslavovat – jejich odvahu, odhodlání, dovednosti, letadlo, jejich motor Rolls-Royce, nebo jejich velké štěstí.“ – Sir Winston Churchill.

Na palubní desce a na stropnici pak najdete nádherně vyvedenou noční oblohu z 1183 světelných diod. Vše je samozřejmě ručně vyrobeno a sestaveno. Celý vůz vlastně vypadá jako to nejhodnotnější klenotnictví. Cenu nevíme, můžete si ale být jisti, že levná záležitost to nebude.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 9 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků