Rolls-Royce Wraith Eagle VIII odkazuje na významnou historickou událost

Luxus v pravém slova smyslu má nyní možnost pocítit padesát majitelů. Větší poctu už snad v Rolls-Royce udělat nemohli.

Britská automobilka Rolls-Royce představila opravdovou lahůdku pro sběratele. Představení proběhlo u břehu jezera Como na automobilové slavnosti Concorso d’Eleganza Villa d’Este, která právě probíhá. Speciální edice vychází z modelu Wraith a dostala název Eagle VIII. Vznikne pouze 50 kusů a už teď je jasné, že se o ně milionáři poperou.

Rolls-Royce vs. Brexit: Luxusní automobilce hrozí zastavení výroby

Rolls-Royce vs. Brexit: Luxusní automobilce hrozí zastavení výroby

Pokud se zajímáte o historii, tak vám název Rolls-Royce Eagle VIII určitě něco říká. Jde o motor, kterým byl vybaven upravený letoun z první světové málky, v němž John Alcock a Arthur Brown v roce 1911 poprvé absolvovali noční transkontinentální let.

Na tuto odvážnou akci odkazuje vlastně celé auto. Noční přelet evokuje dvojité zbarvení karoserie v odstínech Gunmetal a Selby Grey. Uvnitř pak najdete černou kůži a spoustu odkazů na limitovanou edici. Mezi materiály tu hraje první housle mosaz, kterým jsou vyvedeny některé detaily, včetně krytů reproduktorů nebo plaketky, na které je vytištěna památná věta Winstona Churchilla o jejich heroické výpravě.

Rolls-Royce oslavuje československé letce RAF speciální edicí Dawnu!

Rolls-Royce oslavuje československé letce RAF speciální edicí Dawnu!

„Nevím, co bychom měli více oslavovat – jejich odvahu, odhodlání, dovednosti, letadlo, jejich motor Rolls-Royce, nebo jejich velké štěstí.“ – Sir Winston Churchill.

Na palubní desce a na stropnici pak najdete nádherně vyvedenou noční oblohu z 1183 světelných diod. Vše je samozřejmě ručně vyrobeno a sestaveno. Celý vůz vlastně vypadá jako to nejhodnotnější klenotnictví. Cenu nevíme, můžete si ale být jisti, že levná záležitost to nebude.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 26 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků