Rolls-Royce Wraith Eagle VIII odkazuje na významnou historickou událost

Luxus v pravém slova smyslu má nyní možnost pocítit padesát majitelů. Větší poctu už snad v Rolls-Royce udělat nemohli.

Britská automobilka Rolls-Royce představila opravdovou lahůdku pro sběratele. Představení proběhlo u břehu jezera Como na automobilové slavnosti Concorso d’Eleganza Villa d’Este, která právě probíhá. Speciální edice vychází z modelu Wraith a dostala název Eagle VIII. Vznikne pouze 50 kusů a už teď je jasné, že se o ně milionáři poperou.

Rolls-Royce vs. Brexit: Luxusní automobilce hrozí zastavení výroby

Rolls-Royce vs. Brexit: Luxusní automobilce hrozí zastavení výroby

Pokud se zajímáte o historii, tak vám název Rolls-Royce Eagle VIII určitě něco říká. Jde o motor, kterým byl vybaven upravený letoun z první světové málky, v němž John Alcock a Arthur Brown v roce 1911 poprvé absolvovali noční transkontinentální let.

Na tuto odvážnou akci odkazuje vlastně celé auto. Noční přelet evokuje dvojité zbarvení karoserie v odstínech Gunmetal a Selby Grey. Uvnitř pak najdete černou kůži a spoustu odkazů na limitovanou edici. Mezi materiály tu hraje první housle mosaz, kterým jsou vyvedeny některé detaily, včetně krytů reproduktorů nebo plaketky, na které je vytištěna památná věta Winstona Churchilla o jejich heroické výpravě.

Rolls-Royce oslavuje československé letce RAF speciální edicí Dawnu!

Rolls-Royce oslavuje československé letce RAF speciální edicí Dawnu!

„Nevím, co bychom měli více oslavovat – jejich odvahu, odhodlání, dovednosti, letadlo, jejich motor Rolls-Royce, nebo jejich velké štěstí.“ – Sir Winston Churchill.

Na palubní desce a na stropnici pak najdete nádherně vyvedenou noční oblohu z 1183 světelných diod. Vše je samozřejmě ručně vyrobeno a sestaveno. Celý vůz vlastně vypadá jako to nejhodnotnější klenotnictví. Cenu nevíme, můžete si ale být jisti, že levná záležitost to nebude.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

včera | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků