Rolls-Royce Wraith Eagle VIII odkazuje na významnou historickou událost

Luxus v pravém slova smyslu má nyní možnost pocítit padesát majitelů. Větší poctu už snad v Rolls-Royce udělat nemohli.

Britská automobilka Rolls-Royce představila opravdovou lahůdku pro sběratele. Představení proběhlo u břehu jezera Como na automobilové slavnosti Concorso d’Eleganza Villa d’Este, která právě probíhá. Speciální edice vychází z modelu Wraith a dostala název Eagle VIII. Vznikne pouze 50 kusů a už teď je jasné, že se o ně milionáři poperou.

Rolls-Royce vs. Brexit: Luxusní automobilce hrozí zastavení výroby

Rolls-Royce vs. Brexit: Luxusní automobilce hrozí zastavení výroby

Pokud se zajímáte o historii, tak vám název Rolls-Royce Eagle VIII určitě něco říká. Jde o motor, kterým byl vybaven upravený letoun z první světové málky, v němž John Alcock a Arthur Brown v roce 1911 poprvé absolvovali noční transkontinentální let.

Na tuto odvážnou akci odkazuje vlastně celé auto. Noční přelet evokuje dvojité zbarvení karoserie v odstínech Gunmetal a Selby Grey. Uvnitř pak najdete černou kůži a spoustu odkazů na limitovanou edici. Mezi materiály tu hraje první housle mosaz, kterým jsou vyvedeny některé detaily, včetně krytů reproduktorů nebo plaketky, na které je vytištěna památná věta Winstona Churchilla o jejich heroické výpravě.

Rolls-Royce oslavuje československé letce RAF speciální edicí Dawnu!

Rolls-Royce oslavuje československé letce RAF speciální edicí Dawnu!

„Nevím, co bychom měli více oslavovat – jejich odvahu, odhodlání, dovednosti, letadlo, jejich motor Rolls-Royce, nebo jejich velké štěstí.“ – Sir Winston Churchill.

Na palubní desce a na stropnici pak najdete nádherně vyvedenou noční oblohu z 1183 světelných diod. Vše je samozřejmě ručně vyrobeno a sestaveno. Celý vůz vlastně vypadá jako to nejhodnotnější klenotnictví. Cenu nevíme, můžete si ale být jisti, že levná záležitost to nebude.

Rolls-Royce

Britskou společnost Rolls-Royce založili v roce 1906 Charles Rolls a Henry Royce. Vedle vojenské techniky, leteckých a lodních motorů je známá hlavně jako výrobce luxusních automobilů.

Od roku 1998 patří Rolls-Royce do skupiny BMW.

Rolls-Royce Phantom • Rolls-Royce Cullinan • Rolls-Royce Ghost • Rolls-Royce Wraith • Rolls-Royce Dawn

Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

včera | Stanislav Kolman | 4 příspěvky
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky
TEST Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line: Bejby nebude sedět v koutě!

Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line

Městskou krabičku se sportovním vzhledem asi nebudou všichni brát úplně vážně. V Hyundai i10 se 100koňovým přeplňovaným motorem se však skrývá víc, než se na první pohled zdá.

7.  5.  2021 | Jan Mička