Rolls-Royce Wraith Eagle VIII odkazuje na významnou historickou událost

Luxus v pravém slova smyslu má nyní možnost pocítit padesát majitelů. Větší poctu už snad v Rolls-Royce udělat nemohli.

Britská automobilka Rolls-Royce představila opravdovou lahůdku pro sběratele. Představení proběhlo u břehu jezera Como na automobilové slavnosti Concorso d’Eleganza Villa d’Este, která právě probíhá. Speciální edice vychází z modelu Wraith a dostala název Eagle VIII. Vznikne pouze 50 kusů a už teď je jasné, že se o ně milionáři poperou.

Rolls-Royce vs. Brexit: Luxusní automobilce hrozí zastavení výroby

Rolls-Royce vs. Brexit: Luxusní automobilce hrozí zastavení výroby

Pokud se zajímáte o historii, tak vám název Rolls-Royce Eagle VIII určitě něco říká. Jde o motor, kterým byl vybaven upravený letoun z první světové málky, v němž John Alcock a Arthur Brown v roce 1911 poprvé absolvovali noční transkontinentální let.

Na tuto odvážnou akci odkazuje vlastně celé auto. Noční přelet evokuje dvojité zbarvení karoserie v odstínech Gunmetal a Selby Grey. Uvnitř pak najdete černou kůži a spoustu odkazů na limitovanou edici. Mezi materiály tu hraje první housle mosaz, kterým jsou vyvedeny některé detaily, včetně krytů reproduktorů nebo plaketky, na které je vytištěna památná věta Winstona Churchilla o jejich heroické výpravě.

Rolls-Royce oslavuje československé letce RAF speciální edicí Dawnu!

Rolls-Royce oslavuje československé letce RAF speciální edicí Dawnu!

„Nevím, co bychom měli více oslavovat – jejich odvahu, odhodlání, dovednosti, letadlo, jejich motor Rolls-Royce, nebo jejich velké štěstí.“ – Sir Winston Churchill.

Na palubní desce a na stropnici pak najdete nádherně vyvedenou noční oblohu z 1183 světelných diod. Vše je samozřejmě ručně vyrobeno a sestaveno. Celý vůz vlastně vypadá jako to nejhodnotnější klenotnictví. Cenu nevíme, můžete si ale být jisti, že levná záležitost to nebude.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 4 příspěvky
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků