Rolls-Royce ukázal speciální Phantom Oribe. Inspiruje se japonskou keramikou

Milovník umění, podnikatel a sběratel Jusaku Maezawa si nechal postavit mimořádně vkusný Rolls. Na jeho vzniku se podílel i francouzský módní dům Hermés.

Zakázková výroba luxusních aut je pro automobilky dobrým způsobem, jak předvést své umění a nechat si za svou práci pořádně zaplatit. Nejnovějším dokončeným projektem britského Rolls-Royce je tento Phantom pro klienta z Japonska. Vně i uvnitř je inspirován tradiční japonskou keramikou Oribe z 16. století – přesněji stylem Ao-Oribe, který kombinuje barvu oxidované mědi s krémovým odstínem.

I růžové Bugatti Chiron může být vkusné. Toto nechal zákazník vyrobit pro svou ženu

I růžové Bugatti Chiron může být vkusné. Toto nechal zákazník vyrobit pro svou ženu

Právě tuto keramiku majitel sbírá, zelený lak byl vytvořen pouze pro něj a automobilka svolila, aby ji použil také na svém soukromém tryskáči. Interiér vznikal díky spolupráci expertů Rolls-Royce a francouzské módní značky Hermés. Najdeme v něm kůži v barvě Enea Green, která byla použita nejen na sedačkách, volantu, madlech a výplních dveří, ale také na páčkách, přepínačích nebo voliči automatické převodovky. Stejně jako u kapotáže ji doplňuje kůže v krémovém odstínu.

Rolls-Royce Dawn Silver Bullet: Dvě místa, 50 kusů a inspirace u roadsterů z 20. let

Rolls-Royce Dawn Silver Bullet: Dvě místa, 50 kusů a inspirace u roadsterů z 20. let

Ke slovu přišlo také dřevo, v tomto případě ořechová překližka, z níž jsou vyrobeny dekorační panely i kryty reproduktorů. Majstrštykem je pak dřevěný panel před spolujezdcem, do nějž byly vyřezány motivy inspirované francouzským umělcem a ilustrátorem Pierrem Péronem. Jak se na správné výstavní dílo sluší a patří, tento panel je kryt sklem. Výsledek je opravdu vkusný a ukazuje, co může vzniknout z kombinace evropského a japonského umění.

Rolls-Royce

Britskou společnost Rolls-Royce založili v roce 1906 Charles Rolls a Henry Royce. Vedle vojenské techniky, leteckých a lodních motorů je známá hlavně jako výrobce luxusních automobilů.

Od roku 1998 patří Rolls-Royce do skupiny BMW.

Rolls-Royce Phantom • Rolls-Royce Cullinan • Rolls-Royce Ghost • Rolls-Royce Wraith • Rolls-Royce Dawn

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST BMW M3 Competition: Nekouše, ale stejně ho budete šťourat klackem

BMW M3 Competition

Šestiválec, dvě turba, pohon zadních kol a rozměry a hmotnost dvacet let staré M5. Nové BMW M3 Competition je tady a brousí si zuby na to nejlepší, co se dnes dá koupit.

včera | Vladimír Kadera
TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků