Rolls-Royce Spectre vstupuje do druhé fáze testování. Přes satelitní navigaci bude umět odpojit stabilizátory

První elektromobil tradiční britské automobilky se přesouvá z mrazivého Arjeplogu do prosluněné Francie. Jako shuttlebus mezi hotely a plážemi ale sloužit nebude.

Automobilka Rolls-Royce oznamuje, že vstupuje do druhé fáze testování svého prvního elektrického modelu, kterým je kupé Spectre. Na jízdy má ostatně ještě dost času, k zákazníkům má zamířit až v posledním čtvrtletí příštího roku. 2. fáze testování bude navíc pro piloty asi příjemnější, protože se přesouvají z chladných oblastí Švédska na Francouzskou riviéru.

V okolí jedné z nejznámějších rekreačních oblastí Evropy čeká testovací jezdce dohromady 625.000 kilometrů, během kterých musí vyladit auto do dokonalosti. To mimo jiné znamená vyladění nového stabilizačního systému, kdy auto bude umět na rovinkách odpojit ze hry stabilizátory, aby se zamezilo kývavým pohybům v případě, že jedno kolo najede na nerovnost na vozovce.

K opětovnému připojení dojde, když před vámi satelitní navigace rozpozná zatáčku. Dále má být Spectre nejtužším vozem značky v historii a bude mít také 1,5 metru dlouhé dveře, což bude v historii značky také rekord. Více toho o voze zatím nevíme, snad jen to, že sdílí základy s modely Phantom a Cullinan. Obří kupé má však do premiéry ještě dost času.

Rolls-Royce

Britskou společnost Rolls-Royce založili v roce 1906 Charles Rolls a Henry Royce. Vedle vojenské techniky, leteckých a lodních motorů je známá hlavně jako výrobce luxusních automobilů.

Od roku 1998 patří Rolls-Royce do skupiny BMW.

Rolls-Royce Phantom • Rolls-Royce Cullinan • Rolls-Royce Ghost • Rolls-Royce Wraith • Rolls-Royce Dawn

Váš názor Další článek: Porsche 911 GT3 RS má konečně datum premiéry! 500koňová saň nejen na trackdays dorazí do měsíce

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,