Rolls-Royce slaví, prodal již 3000 Phantomů

Britská automobilka Rolls-Royce a její německý vlastník BMW zažívaví v těchto dnech malé jubileum. Tradiční výrobce prestižních a luxusních vozů totiž dokázal vyrobit a prodat již 3 000 Phantomů nové generace.

Navíc od roku 2003, kdy Volkswagen prodal Rolls-Royce bavorské automobilce, mají prodeje a také výroba vzrůstající tendenci. Automobilka je stále v kladných číslech a navíc s příchodem nového kabrioletu se očekávají další nárůsty prodejů a zisků.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jubilejní Rolls-Royce Phantom
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků