Rolls Royce představuje dalšího britského gentlemana

Také tradiční britský výrobce luxusních vozů Rolls Royce o sobě dává vědět. Do Frankfurtu přivezl ukázat svůj model Phantom, který je prodloužen o 25 cm a dosahuje tak délky 6080 mm. Nemá smysl vypisovat, co vše je součástí standardní výbavy, rychlejší by snad bylo napsat, co nelze objednat nebo co není v základu. Phantom i přes nárůst o 25 cm "ztoustl" pouze o 75 kg a to díky použitým hliníkovým prvkům. Tento "menší rodinný vůz" pohání dvanáctiválec o objemu 6750 ccm s výkonem 333 kW (453 k) a kroutícím momentem 720 Nm. Bližší informace bohužel Rolls Royce poskytuje pouze potenciálním zákazníkům. Pro zájemce jen uvedu, že naftové motory a kombi verze nejsou prozatím k dispozici.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků