Rolls-Royce Phantom XXL, další centimetry pro více pohodlí

Britská ikona luxusních vozů Rolls-Royce připravil pro své zákazníky prodlouženou verzi modelu Phantom. Ten nyní přichází na trh a k dostání bude i v České republice. Pokud tedy potřebujete více pohodlí a luxusu, je prodloužená verze Phantomu tou pravou volbou.
Rolls-Royce Phantom XXL, další centimetry pro více pohodlí

Již na podzim minulého roku jsme vám přinesli první informace o novince z díly Rolls-Royce. Nyní nastal okamžik, kdy britská automobilka začala s prodeji svého prodlouženého Phantomu. Zákazník nákupem získá prodlouženou verzi o 250 mm a to nejen na délku, také rozvor se zvětšil o tuto hodnotu. Celková délka Phantomu XXL tak dosáhne 6 080 mm a mezi evropskými vozy patří mezi největší. Prodloužený phantom dostane pod kapotu benzínový dvanáctiválec o objemu 6 750 ccm, který dává výkon 333 kW (453 k) a točivý moment 720 Nm. Díky velkému množství hliníkových části karosérie vzrostla hmotnost pouze o 75 kg proti standardnímu provedení.

Jak to už Rollsů bývá, žádné podrobnější informace pro běžné fandy motorismu nejsou k dispozici a veškeré podrobnosti se projednávají výlučně se zákazníkem. Známá je pouze cena, která se vyšplhala na 379 tis. eur bez daní (přibližně 11,2 mil. Kč).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Phantom "XXL"

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků