Rolls-Royce Phantom XXL, další centimetry pro více pohodlí

Britská ikona luxusních vozů Rolls-Royce připravil pro své zákazníky prodlouženou verzi modelu Phantom. Ten nyní přichází na trh a k dostání bude i v České republice. Pokud tedy potřebujete více pohodlí a luxusu, je prodloužená verze Phantomu tou pravou volbou.
Rolls-Royce Phantom XXL, další centimetry pro více pohodlí

Již na podzim minulého roku jsme vám přinesli první informace o novince z díly Rolls-Royce. Nyní nastal okamžik, kdy britská automobilka začala s prodeji svého prodlouženého Phantomu. Zákazník nákupem získá prodlouženou verzi o 250 mm a to nejen na délku, také rozvor se zvětšil o tuto hodnotu. Celková délka Phantomu XXL tak dosáhne 6 080 mm a mezi evropskými vozy patří mezi největší. Prodloužený phantom dostane pod kapotu benzínový dvanáctiválec o objemu 6 750 ccm, který dává výkon 333 kW (453 k) a točivý moment 720 Nm. Díky velkému množství hliníkových části karosérie vzrostla hmotnost pouze o 75 kg proti standardnímu provedení.

Jak to už Rollsů bývá, žádné podrobnější informace pro běžné fandy motorismu nejsou k dispozici a veškeré podrobnosti se projednávají výlučně se zákazníkem. Známá je pouze cena, která se vyšplhala na 379 tis. eur bez daní (přibližně 11,2 mil. Kč).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Phantom "XXL"

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků