Rolls-Royce Phantom Tungsten: wolframové noční nebe

Autosalon v Dubaji patří k místům, kde se rádi ukazují výrobci opravdu luxusních a drahých vozů. Není tak divu, že tam zamířil i britský Rolls-Royce, aby si získal přízeň bohatých šejků. Ti ale již většinou vozy této značky mají, a tak pro ně bylo třeba připravit něco, čím by mohli rozšířit své sbírky.

Rolls-Royce Phantom Tungsten je speciální edicí klasického Phantomu, které bude vyrobeno jen velmi malé množství. Tím vůz nabere na exkluzivitě a opravdu vysoká cena bude ospravedlnitelná.

Samotný vůz nenabízí až tolik nového a zaujmou tak spíše prvky, které doplňují tradiční tvary. Tyto prvky pochází z konceptu 101EX a dnes jsou tak uplatněny i v sérii.

Speciální lak v barvě wolframu, 21" kola, chromované detaily, výfuk z leštěné oceli, kožené čalounění kontrastuje s palubní deskou v námořnické modři a s dřevěným čalouněním.

Vůbec nejzajímavější je pak stop vozu, který dostal přes 800 malých žárovek a navozuje tak pocit noční oblohy plné hvězd. Systém pak umožní zvolit si i konkrétní polokouli a tedy i viditelná souhvězdí. Skutečně praktická věc...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rolls-Royce Phantom Tungsten
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků