Rolls-Royce Phantom Tungsten: wolframové noční nebe

Autosalon v Dubaji patří k místům, kde se rádi ukazují výrobci opravdu luxusních a drahých vozů. Není tak divu, že tam zamířil i britský Rolls-Royce, aby si získal přízeň bohatých šejků. Ti ale již většinou vozy této značky mají, a tak pro ně bylo třeba připravit něco, čím by mohli rozšířit své sbírky.

Rolls-Royce Phantom Tungsten je speciální edicí klasického Phantomu, které bude vyrobeno jen velmi malé množství. Tím vůz nabere na exkluzivitě a opravdu vysoká cena bude ospravedlnitelná.

Samotný vůz nenabízí až tolik nového a zaujmou tak spíše prvky, které doplňují tradiční tvary. Tyto prvky pochází z konceptu 101EX a dnes jsou tak uplatněny i v sérii.

Speciální lak v barvě wolframu, 21" kola, chromované detaily, výfuk z leštěné oceli, kožené čalounění kontrastuje s palubní deskou v námořnické modři a s dřevěným čalouněním.

Vůbec nejzajímavější je pak stop vozu, který dostal přes 800 malých žárovek a navozuje tak pocit noční oblohy plné hvězd. Systém pak umožní zvolit si i konkrétní polokouli a tedy i viditelná souhvězdí. Skutečně praktická věc...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rolls-Royce Phantom Tungsten
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků