Rolls-Royce Phantom P&A Wood: tuning pro aristokraty

I když se to může někomu zdát jako rouhání, ani klasické luxusní vozy Rolls-Royce se nevyhnou zásahům úpravců, kteří zákazníkovi nabídnou více individualizace.

Britská spolčenost P&A Wood se dlouhá léta zabývá úpravami vozů Rolls-Royce. A nyní připravila velmi decentní, ale pořádně drahou úpravu pro model Phantom.

Pokud tento vůz neznáte, pak si změny vůbec nevšimnete. Je totiž opravdu nenápadná. Hlavní a v podstatě jedinou změnou je úprava přední masky. Zde byly nahrazeny obdélníkové světlomety za dvojici kulatých. Mírně modifikovaný byl i přední nárazník. A to je vše.

Z Phantomu se tak nestala nějaká obludná limuzína a stále si zachovává svou noblesu. Protože se ovšem pohybujeme u automobilu s cenou vysoko nad deset milionu korun, musí být i taková úprava pořádně drahá, aby byla lákavá pro majitele.

Rovných 26 000 liber totiž stojí změnit dvě přední lampy a mírně pozměnit nárazník. No prostě jedno světlo za cenu nové Octavie...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rolls-Royce Phantom P&A Wood
Klepněte pro větší obrázek
Rolls-Royce Phantom v sériové podobě
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků