Rolls-Royce Phantom B6: proti dotěrným kulkám

Britská automobilka Rolls-Royce musí plnit různá přání velmi náročných klientů. Někteří z nich mají i nepřátele, a tak potřebují, aby posádka vozu byla maximálně chráněna.

Pro tyto zákazníky tu přichází speciální verze Phantomu, která plní bezpečnostní třídu B6/B7. Posádku tedy ochrání od palných zbraní a podvozek přežije i výbuch granátu.

Rolls-Royce se pustil do tovární úpravy i proto, že zákazníku, kteří vyžadují podobně bezpečné vozy je poměrně dost a proč tak přicházet o slušné zisky. Trochu kevlaru a uhlíkových vláken, několik desítek kilogramů speciální oceli, velmi hrubá, neprůstřelná skla, speciální ochrna podvozkových části a palivové nádrže a k tomu pneumatiky s možností solidního dojezdu i s průstřelem. To je bezpečný luxus...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rolls-Royce Phantom B6
Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 16 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků