Rolls-Royce Phantom B6: proti dotěrným kulkám

Britská automobilka Rolls-Royce musí plnit různá přání velmi náročných klientů. Někteří z nich mají i nepřátele, a tak potřebují, aby posádka vozu byla maximálně chráněna.

Pro tyto zákazníky tu přichází speciální verze Phantomu, která plní bezpečnostní třídu B6/B7. Posádku tedy ochrání od palných zbraní a podvozek přežije i výbuch granátu.

Rolls-Royce se pustil do tovární úpravy i proto, že zákazníku, kteří vyžadují podobně bezpečné vozy je poměrně dost a proč tak přicházet o slušné zisky. Trochu kevlaru a uhlíkových vláken, několik desítek kilogramů speciální oceli, velmi hrubá, neprůstřelná skla, speciální ochrna podvozkových části a palivové nádrže a k tomu pneumatiky s možností solidního dojezdu i s průstřelem. To je bezpečný luxus...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rolls-Royce Phantom B6
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 26 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků