Rolls-Royce Phantom B6: proti dotěrným kulkám

Britská automobilka Rolls-Royce musí plnit různá přání velmi náročných klientů. Někteří z nich mají i nepřátele, a tak potřebují, aby posádka vozu byla maximálně chráněna.

Pro tyto zákazníky tu přichází speciální verze Phantomu, která plní bezpečnostní třídu B6/B7. Posádku tedy ochrání od palných zbraní a podvozek přežije i výbuch granátu.

Rolls-Royce se pustil do tovární úpravy i proto, že zákazníku, kteří vyžadují podobně bezpečné vozy je poměrně dost a proč tak přicházet o slušné zisky. Trochu kevlaru a uhlíkových vláken, několik desítek kilogramů speciální oceli, velmi hrubá, neprůstřelná skla, speciální ochrna podvozkových části a palivové nádrže a k tomu pneumatiky s možností solidního dojezdu i s průstřelem. To je bezpečný luxus...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rolls-Royce Phantom B6
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků