Rolls-Royce oznámil druhý Boat Tail, dosud nejdražší stavbu v historii. Bude lepší než ten první?

Rolls-Royce Coachbuilding má plné ruce práce. Zájem o zakázkové projekty nebyl nikdy vyšší. Nyní automobilka oznámila příchod druhého modelu Boat Tail, dosud nejdražší stavby v historii.

Jak jsme už psali dříve, Rolls-Royce zažívá časy hojnosti a spolu s ním se plní i kalendář divize zakázkových úprav Rolls-Royce Coachbuilding. Loňskou senzací byl unikátní Boat Tail, který svého majitele vyšel na 28 milionů dolarů. Šlo o nejdražší dosud vyrobený vůz. Údajně byla produkce omezena na pouhé tři exempláře a nyní se automobilka nechala slyšet, že druhý v pořadí je právě na cestě. Dočkat bychom se ho měli již 20. května na prestižní události Villa d’Este pořádané u jezera Como.

Zatím nevíme, jak moc si bude podobný s prvním kusem, očekává se však, že nový majitel si jej přizpůsobí vlastnímu vkusu. Rolls-Royce totiž fantazii svých klientů neomezuje. Oba vozy by si měly zůstat podobné v základních specifikacích jako je délka 19 stop nebo lemované čelní okno. Očekává se také z větší části identické provedení zádě s dřevěným povrchem. Stejný bude zřejmě i vidlicový 6,7litrový dvanáctiválec s dvojitým přeplňováním o výkonu 420 kW. Ten najdeme v modelech Phantom a Cullinan. U řady Black Badge je jeho výkon zvýšen na 447 kW.

První Boat Tail dostal úchvatnou kombinaci dvou modrých odstínů kůže, která ulpěla na volantu a sedadlech. Palubní deska nesla okázalé dřevěné prvky, které se ve velké míře objevily i na zádi.

Rolls-Royce

Britskou společnost Rolls-Royce založili v roce 1906 Charles Rolls a Henry Royce. Vedle vojenské techniky, leteckých a lodních motorů je známá hlavně jako výrobce luxusních automobilů.

Od roku 1998 patří Rolls-Royce do skupiny BMW.

Rolls-Royce Phantom • Rolls-Royce Cullinan • Rolls-Royce Ghost • Rolls-Royce Wraith • Rolls-Royce Dawn

Váš názor Další článek: Volkswagen ID.Buzz vykreslen podle špionážních fotek. Že by nakonec nebyl tak odvážný?

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,