Rolls-Royce jako kabriolet? Ano!

Vedení automobilky Rolls-Royce oficiálně potvrdilo, že do konce roku 2007 postaví vůz ve verzi kabriolet velmi blízký prototypu 100 EX. Cílová cena 170 tisíc liber (cca 7,5 mil. Kč) by měla přilákat celou řadu nových zákazníků a postavit se tak do opozice druhé prestižní automobilce, jako je Bentley. Prezident Ian Robertson řekl, že dle marketingového průzkumu řadě potencionálních zákazníků doslova svítily oči nadšením nad nízkou cenou. Jen pro srovnání: Rolls-Royce Phantom stojí 250 tisíc liber.

Předpokládanou pohonnou jednotkou pro kabriolet bude dvanáctiválcový agregát o objemu 6.0 l z produkce koncernového BMW, který disponuje výkonem 327 kW v 6 000 ot/min a má velmi slušný kroutící moment 600 Nm v 3 950 ot/min. BMW pro novou generaci řady 7 připravuje vodíkový pohon, takže je pravděpodobné, že se jeho verze objeví také u modelů automobilky Rolls-Royce.

Ian Robertson naznačil, že se nebrání novým nápadům a myšlenkám, ale chce dále pokračovat v budování kvalitní luxusní značky, jakou Rolls-Royce bezesporu je.

Tip: plakáty Rolls Royce 100 EX a Phantom najdete zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rolls-Royce 100 EX

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rolls Royce Phanton

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků