Rolls-Royce jako kabriolet? Ano!

Vedení automobilky Rolls-Royce oficiálně potvrdilo, že do konce roku 2007 postaví vůz ve verzi kabriolet velmi blízký prototypu 100 EX. Cílová cena 170 tisíc liber (cca 7,5 mil. Kč) by měla přilákat celou řadu nových zákazníků a postavit se tak do opozice druhé prestižní automobilce, jako je Bentley. Prezident Ian Robertson řekl, že dle marketingového průzkumu řadě potencionálních zákazníků doslova svítily oči nadšením nad nízkou cenou. Jen pro srovnání: Rolls-Royce Phantom stojí 250 tisíc liber.

Předpokládanou pohonnou jednotkou pro kabriolet bude dvanáctiválcový agregát o objemu 6.0 l z produkce koncernového BMW, který disponuje výkonem 327 kW v 6 000 ot/min a má velmi slušný kroutící moment 600 Nm v 3 950 ot/min. BMW pro novou generaci řady 7 připravuje vodíkový pohon, takže je pravděpodobné, že se jeho verze objeví také u modelů automobilky Rolls-Royce.

Ian Robertson naznačil, že se nebrání novým nápadům a myšlenkám, ale chce dále pokračovat v budování kvalitní luxusní značky, jakou Rolls-Royce bezesporu je.

Tip: plakáty Rolls Royce 100 EX a Phantom najdete zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rolls-Royce 100 EX

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rolls Royce Phanton

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků