Rolls-Royce jako kabriolet? Ano!

Vedení automobilky Rolls-Royce oficiálně potvrdilo, že do konce roku 2007 postaví vůz ve verzi kabriolet velmi blízký prototypu 100 EX. Cílová cena 170 tisíc liber (cca 7,5 mil. Kč) by měla přilákat celou řadu nových zákazníků a postavit se tak do opozice druhé prestižní automobilce, jako je Bentley. Prezident Ian Robertson řekl, že dle marketingového průzkumu řadě potencionálních zákazníků doslova svítily oči nadšením nad nízkou cenou. Jen pro srovnání: Rolls-Royce Phantom stojí 250 tisíc liber.

Předpokládanou pohonnou jednotkou pro kabriolet bude dvanáctiválcový agregát o objemu 6.0 l z produkce koncernového BMW, který disponuje výkonem 327 kW v 6 000 ot/min a má velmi slušný kroutící moment 600 Nm v 3 950 ot/min. BMW pro novou generaci řady 7 připravuje vodíkový pohon, takže je pravděpodobné, že se jeho verze objeví také u modelů automobilky Rolls-Royce.

Ian Robertson naznačil, že se nebrání novým nápadům a myšlenkám, ale chce dále pokračovat v budování kvalitní luxusní značky, jakou Rolls-Royce bezesporu je.

Tip: plakáty Rolls Royce 100 EX a Phantom najdete zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rolls-Royce 100 EX

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rolls Royce Phanton

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků