Rolls-Royce Ghost Black Badge od ladičů Spofec myslí hlavně na výkon. Umí se snížit až o 4 centimetry

Vylepšovat téměř dokonalé auto je těžké, ale německým šikulům se práce povedla – jejich Rolls má přes 700 koní.

Společnost Spofec patří pod zavedené ladiče Novitec, takže jde o zkušené harcovníky co se týče luxusních vozidel. Jejich úprava Rolls-Roycu Ghost Black Badge se soustředí hlavně na rychlost. Dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec, který má v sériové podobě 435 kW (591 k) a 900 Nm se díky modulu N-Tronic a vyššímu plnicímu tlaku dostal až na 519 kW (706 k) a 1002 Nm. S nimi vůz zdolá stovku za 4,3 sekundy, maximální rychlost zůstává omezena na 250 km/h.

Designové změny souvisí více s lepší aerodynamikou. Nová čelní maska má omezovat vztlak a vést více vzduchu k motoru, máme zde také nové prahy, zadní difuzor a decentní spoiler. K dostání je i nerezový výfuk, ale ten zřejmě typický majitel Rollsu nepotřebuje. Vzduchové odpružení je díky nové řídicí elektronice schopno snížit světlost o čtyři centimetry. Vůz jezdí na 22palcových kovaných discích Vossen, u nichž si zákazník může vybírat ze 72 barev.

Rolls-Royce

Britskou společnost Rolls-Royce založili v roce 1906 Charles Rolls a Henry Royce. Vedle vojenské techniky, leteckých a lodních motorů je známá hlavně jako výrobce luxusních automobilů.

Od roku 1998 patří Rolls-Royce do skupiny BMW.

Rolls-Royce Phantom • Rolls-Royce Cullinan • Rolls-Royce Ghost • Rolls-Royce Wraith • Rolls-Royce Dawn

Váš názor Další článek: Nové BMW XM oficiálně: Obří SUV má 653 koní a spotřebu 1,6 l/100 km. A to je teprve začátek!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,