Rolls-Royce chce výrazně navýšit výrobu

Britský výrobce luxusních vozů Rolls-Royce představil své plány pro budoucí roky. V tom letošním meziročně navýšil výrobu a prodeje o téměř 25 procent a v tom příštím se očekává meziroční nárůst o dalších 10 procent.

Hlavním důvodem tohoto úspěchu, který může v očích některých zákazníků degradovat exkluzivitu této značky, je nebývalý zájem bohatých zákazníků a to hlavně z Číny, kde se očekává vcelku razantní nárůst prodejů z letošních 100 vozů až na dvojnásobek.

Pokud půjde vše dle předpokladů a automobilka navýší opět výrobu, spustí se po roce 2009 i druhá výrobní linka, který by měla zabezpečit výrobní kapacity až na dvojnásobek současné produkce.

Lehce se tak může stát, že Rolls-Royce bude slušná masovka, která sice bude stále stát ranec, ale díky vysoké kapacitě výroby bude dostupná pro mnoho movitých zájemců.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků