Rolls-Royce chce výrazně navýšit výrobu

Britský výrobce luxusních vozů Rolls-Royce představil své plány pro budoucí roky. V tom letošním meziročně navýšil výrobu a prodeje o téměř 25 procent a v tom příštím se očekává meziroční nárůst o dalších 10 procent.

Hlavním důvodem tohoto úspěchu, který může v očích některých zákazníků degradovat exkluzivitu této značky, je nebývalý zájem bohatých zákazníků a to hlavně z Číny, kde se očekává vcelku razantní nárůst prodejů z letošních 100 vozů až na dvojnásobek.

Pokud půjde vše dle předpokladů a automobilka navýší opět výrobu, spustí se po roce 2009 i druhá výrobní linka, který by měla zabezpečit výrobní kapacity až na dvojnásobek současné produkce.

Lehce se tak může stát, že Rolls-Royce bude slušná masovka, která sice bude stále stát ranec, ale díky vysoké kapacitě výroby bude dostupná pro mnoho movitých zájemců.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků