Rolls-Rolls vyrábí naplno, stane se „masovkou”?

Britská automobilka Rolls-Royce v rukou automobilky BMW opravdu pookřála. Na trh přivání nové modely a výrazně navyšuje prodeje. Vedení nyní hlásí, že produkce jede naplno a nejsou již žádné rezervy.

Za prvních devět měsíců automobilka navýšila prodeje o 22 procent a za celý rok by mělo dojít k navýšení produkce o více než 25 procent. Je to jednak zvýšenou poptávkou po klasických modelech, druhak zavedením nového Coupé Drophead.

Automobilka tak v letošním roce prodá více než třikrát více automobilů než před čtyřmi lety, kdy se prodalo jen 300 automobilů.

Rolls-Royce navíc plánuje uvedení nového kupé, které by se mělo postarat o další výrazné navýšení výroby a prodejů. Celkově se tak počítá s výrobou až 1 200 vozů ročně, což je sice pro automobilů přínosné, ale z pohledu její mimořádné exkluzivity již tolik ne.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků