Rolls-Rolls vyrábí naplno, stane se „masovkou”?

Britská automobilka Rolls-Royce v rukou automobilky BMW opravdu pookřála. Na trh přivání nové modely a výrazně navyšuje prodeje. Vedení nyní hlásí, že produkce jede naplno a nejsou již žádné rezervy.

Za prvních devět měsíců automobilka navýšila prodeje o 22 procent a za celý rok by mělo dojít k navýšení produkce o více než 25 procent. Je to jednak zvýšenou poptávkou po klasických modelech, druhak zavedením nového Coupé Drophead.

Automobilka tak v letošním roce prodá více než třikrát více automobilů než před čtyřmi lety, kdy se prodalo jen 300 automobilů.

Rolls-Royce navíc plánuje uvedení nového kupé, které by se mělo postarat o další výrazné navýšení výroby a prodejů. Celkově se tak počítá s výrobou až 1 200 vozů ročně, což je sice pro automobilů přínosné, ale z pohledu její mimořádné exkluzivity již tolik ne.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků