Rolls-Rolls vyrábí naplno, stane se „masovkou”?

Britská automobilka Rolls-Royce v rukou automobilky BMW opravdu pookřála. Na trh přivání nové modely a výrazně navyšuje prodeje. Vedení nyní hlásí, že produkce jede naplno a nejsou již žádné rezervy.

Za prvních devět měsíců automobilka navýšila prodeje o 22 procent a za celý rok by mělo dojít k navýšení produkce o více než 25 procent. Je to jednak zvýšenou poptávkou po klasických modelech, druhak zavedením nového Coupé Drophead.

Automobilka tak v letošním roce prodá více než třikrát více automobilů než před čtyřmi lety, kdy se prodalo jen 300 automobilů.

Rolls-Royce navíc plánuje uvedení nového kupé, které by se mělo postarat o další výrazné navýšení výroby a prodejů. Celkově se tak počítá s výrobou až 1 200 vozů ročně, což je sice pro automobilů přínosné, ale z pohledu její mimořádné exkluzivity již tolik ne.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků