Rolls-Rolls vyrábí naplno, stane se „masovkou”?

Britská automobilka Rolls-Royce v rukou automobilky BMW opravdu pookřála. Na trh přivání nové modely a výrazně navyšuje prodeje. Vedení nyní hlásí, že produkce jede naplno a nejsou již žádné rezervy.

Za prvních devět měsíců automobilka navýšila prodeje o 22 procent a za celý rok by mělo dojít k navýšení produkce o více než 25 procent. Je to jednak zvýšenou poptávkou po klasických modelech, druhak zavedením nového Coupé Drophead.

Automobilka tak v letošním roce prodá více než třikrát více automobilů než před čtyřmi lety, kdy se prodalo jen 300 automobilů.

Rolls-Royce navíc plánuje uvedení nového kupé, které by se mělo postarat o další výrazné navýšení výroby a prodejů. Celkově se tak počítá s výrobou až 1 200 vozů ročně, což je sice pro automobilů přínosné, ale z pohledu její mimořádné exkluzivity již tolik ne.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků