Roewe 550: čínský Rover se rozjíždí (nové foto)

Čínský majitel britské automobilky Rover již zanedlouho představí zcela nový vůz, který bude určen nejen pro domácí čínský trh, ale také pro ten evropský.

Roewe 550, jak se novinka bude jmenovat, vznikl v britském vývojovém centru, které automobilka získala s nákupem celé automobilky. Počítá se tedy, že i produkce bude minimálně z části probíhat na britských ostrovech.

O voze jako takovém se mnoho neví, ale prozatímní informace říkají, že vůz bude po stránce kvality a technologií plně srovnatelný s evropskými, jelikož vznikal na našem kontinentu a je primárně určen právě pro trhy Evropské unie.

Pod kapotou by se měly nacházet moderní benzínové motory s objemy od 1,8 do 2,5 litru a výkony od 140 do 200 koní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Roewe 550

 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 41 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků