Roewe 450: evropan made in China (spy photos)

Než britská automobilka Rover zavírala své brány, dělali si z její produkce kvůli zastaralosti srandu už i sami Britové. Jenže co je překonané na starém kontinentu, může jinde představovat výkřik moderní techniky. A tak se stalo, že přišli Číňané, koupili továrnu a technickou dokumentaci Roveru 25 a 75, obnovili výrobu a začali je prodávat na čínském trhu. Jenže Shangai Automotive Industry Corporation (SAIC), současný vlastník know-how Roveru, by se ráda prosadila i na evropském trhu.

S reinkarancemi modelů 25 a 75 by asi příliš neuspěla a tak přišla s konceptem W2, který byl zkonstruován jejím britským vývojovým centrem. A zdá se, že své plány míní opravdu vážně, protože z konceptu se pomalu stává Roewe 450. Ze špionážních fotografií toho zatím vidět moc není, ale přece jen to vypadá, že tvary karoserie jsou hodně podobné tvarům konceptu a že jeho proporce by mohly oslovit náročné evropské zákazníky. Další informace o použité technice, výbavách a hlavně bezpečnosti známy nejsou. Stejně tak se neví nic o motorech, ale objevily se spekulace o čtyřválcích s objemy 1,6 a 1,8 litru, přičemž ten větší by mohl být k dispozici i v přeplňované variantě.

Oficiální odhalení lze očekávat na Shangai Motor Show v příštím roce, ale můžeme se i dočkat překvapivého odhalení letos ve Frankfurtu. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekFoto © Automedia
Roewe 450

 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 2 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků