Roewe 450: evropan made in China (spy photos)

Než britská automobilka Rover zavírala své brány, dělali si z její produkce kvůli zastaralosti srandu už i sami Britové. Jenže co je překonané na starém kontinentu, může jinde představovat výkřik moderní techniky. A tak se stalo, že přišli Číňané, koupili továrnu a technickou dokumentaci Roveru 25 a 75, obnovili výrobu a začali je prodávat na čínském trhu. Jenže Shangai Automotive Industry Corporation (SAIC), současný vlastník know-how Roveru, by se ráda prosadila i na evropském trhu.

S reinkarancemi modelů 25 a 75 by asi příliš neuspěla a tak přišla s konceptem W2, který byl zkonstruován jejím britským vývojovým centrem. A zdá se, že své plány míní opravdu vážně, protože z konceptu se pomalu stává Roewe 450. Ze špionážních fotografií toho zatím vidět moc není, ale přece jen to vypadá, že tvary karoserie jsou hodně podobné tvarům konceptu a že jeho proporce by mohly oslovit náročné evropské zákazníky. Další informace o použité technice, výbavách a hlavně bezpečnosti známy nejsou. Stejně tak se neví nic o motorech, ale objevily se spekulace o čtyřválcích s objemy 1,6 a 1,8 litru, přičemž ten větší by mohl být k dispozici i v přeplňované variantě.

Oficiální odhalení lze očekávat na Shangai Motor Show v příštím roce, ale můžeme se i dočkat překvapivého odhalení letos ve Frankfurtu. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekFoto © Automedia
Roewe 450

 

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky