Rodina Pininfarinů podlehla dluhům a přijde o část firmy

Slavné designérské studio Pininfarina je až po uši v dluzích. Ty dosáhly výše 185,5 mil. eur, když za loňský rok dluh narostly o nemalých 115 mil. eur.

Rodina Pininfarinů, která v současnosti drží přes 55 procent akcií, se nyní rozhodla, že výrazně navýší základní jmění a to o dalších 100 mil. eur, aby získala kapitál pro další období.

Tímto navýšením ovšem současní majitelé přijdou o majoritu, byť budou i nadále největším akcionářem. Společnost ovšem ujišťuje, že nejpozději za dva roky bude opět v zisku a to díky nejnovějšímu kontraktu se společnosti Bollore, se kterou bude produkovat elektromobily.

Rodina Pininfarinů pak hodlá odkoupit podíly, aby opět získala většinu ve svém podniku, který se proslavil hlavně návrhy mnoha výjimečných vozů.
 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků