Rodina Pininfarinů podlehla dluhům a přijde o část firmy

Slavné designérské studio Pininfarina je až po uši v dluzích. Ty dosáhly výše 185,5 mil. eur, když za loňský rok dluh narostly o nemalých 115 mil. eur.

Rodina Pininfarinů, která v současnosti drží přes 55 procent akcií, se nyní rozhodla, že výrazně navýší základní jmění a to o dalších 100 mil. eur, aby získala kapitál pro další období.

Tímto navýšením ovšem současní majitelé přijdou o majoritu, byť budou i nadále největším akcionářem. Společnost ovšem ujišťuje, že nejpozději za dva roky bude opět v zisku a to díky nejnovějšímu kontraktu se společnosti Bollore, se kterou bude produkovat elektromobily.

Rodina Pininfarinů pak hodlá odkoupit podíly, aby opět získala většinu ve svém podniku, který se proslavil hlavně návrhy mnoha výjimečných vozů.
 

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Autoklub ADAC otestoval šestnáct letních pneumatik v rozměru 205/55 R16 V a čtrnáct plášťů 175/65 R14 T.

včera | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků