Rodina figurin pro crash testy dostane dalšího člena

Crash testy patří v dnešní době k automobilismu stejně neodmyslitelně, jako volant k autu. Každý nový vůz je podrobně testován a musí plnit poměrně přísná kritéria. Aby měly crash testy co největší vypovídací hodnotu, inženýři navrhují nové a nové figuriny. Ty se mají co nejvíce přiblížit člověku. Přestože je již dnes rodina figurín kompletní, tedy existují figuríny, které zastupují muže, ženy i děti, v příštím roce přibude další. Bude jí "malá žena". Dle vyjádření organizací, které se crash testy zabývají, je to další krok, který má zlepšit simulaci testů. Protože nynější figurina ženy je navrhnuta jako velká a silná, což přesně neodpovídá nynější realitě, kdy jsou ženy jak ve své výšce, tak ve své váze v průměru menší, než nynější figurina. V budoucnu se tak dočkáme i velkých a malých mužů a také rozšíření figurin dětí.
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků