Rodina figurin pro crash testy dostane dalšího člena

Crash testy patří v dnešní době k automobilismu stejně neodmyslitelně, jako volant k autu. Každý nový vůz je podrobně testován a musí plnit poměrně přísná kritéria. Aby měly crash testy co největší vypovídací hodnotu, inženýři navrhují nové a nové figuriny. Ty se mají co nejvíce přiblížit člověku. Přestože je již dnes rodina figurín kompletní, tedy existují figuríny, které zastupují muže, ženy i děti, v příštím roce přibude další. Bude jí "malá žena". Dle vyjádření organizací, které se crash testy zabývají, je to další krok, který má zlepšit simulaci testů. Protože nynější figurina ženy je navrhnuta jako velká a silná, což přesně neodpovídá nynější realitě, kdy jsou ženy jak ve své výšce, tak ve své váze v průměru menší, než nynější figurina. V budoucnu se tak dočkáme i velkých a malých mužů a také rozšíření figurin dětí.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků