Rodina figurin pro crash testy dostane dalšího člena

Crash testy patří v dnešní době k automobilismu stejně neodmyslitelně, jako volant k autu. Každý nový vůz je podrobně testován a musí plnit poměrně přísná kritéria. Aby měly crash testy co největší vypovídací hodnotu, inženýři navrhují nové a nové figuriny. Ty se mají co nejvíce přiblížit člověku. Přestože je již dnes rodina figurín kompletní, tedy existují figuríny, které zastupují muže, ženy i děti, v příštím roce přibude další. Bude jí "malá žena". Dle vyjádření organizací, které se crash testy zabývají, je to další krok, který má zlepšit simulaci testů. Protože nynější figurina ženy je navrhnuta jako velká a silná, což přesně neodpovídá nynější realitě, kdy jsou ženy jak ve své výšce, tak ve své váze v průměru menší, než nynější figurina. V budoucnu se tak dočkáme i velkých a malých mužů a také rozšíření figurin dětí.
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků