Rodina figurin pro crash testy dostane dalšího člena

Crash testy patří v dnešní době k automobilismu stejně neodmyslitelně, jako volant k autu. Každý nový vůz je podrobně testován a musí plnit poměrně přísná kritéria. Aby měly crash testy co největší vypovídací hodnotu, inženýři navrhují nové a nové figuriny. Ty se mají co nejvíce přiblížit člověku. Přestože je již dnes rodina figurín kompletní, tedy existují figuríny, které zastupují muže, ženy i děti, v příštím roce přibude další. Bude jí "malá žena". Dle vyjádření organizací, které se crash testy zabývají, je to další krok, který má zlepšit simulaci testů. Protože nynější figurina ženy je navrhnuta jako velká a silná, což přesně neodpovídá nynější realitě, kdy jsou ženy jak ve své výšce, tak ve své váze v průměru menší, než nynější figurina. V budoucnu se tak dočkáme i velkých a malých mužů a také rozšíření figurin dětí.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků