Robot simulující zpocený zadek: Takto Ford testuje odolnost potahů sedaček

Ford v krátkém videu ukazuje, jak testuje odolnost potahů sedaček vůči opotřebení. Používá k tomu robota simulujícího pohyb vašeho zpoceného pozadí.

Testování odolnosti materiálů použitých v automobilech je denním chlebem všech výrobců. Ať už jde o zkoušky opotřebení technických a konstrukčních částí vozu, nebo prvků interiéru, se kterými řidič přichází každý den do styku, mnohdy jsou testy odolnosti brány vážněji, než byste původně čekali.

Ford tak nyní ukazuje, že u potahů sedaček svých vozů testuje rovněž odolnost vůči pohybům zpocených zadních partií cestujících. Na videu níže dokonce představuje celý proces takového testu, k němuž je využíváno robota, jenž zastává právě zadek člověka.

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

Přesněji robotické rameno simuluje pohyby zadnice osoby, která zrovna dokončila trénink a doslova překypuje potem. Ten může být v kombinaci s třením a zahříváním k materiálu sedačky samozřejmě agresivní. Ford tedy nahrazuje pozadí člověka „polštářem“, zahřátým na tělesnou teplotu a kterým proteče asi půl litru vody.

Robot svou umělou zadnicí usedne a zavrtí asi 7500krát, aby předstíral celé desetiletí usedání do sedačky. Samotný test pak zabere celkem tři dny k dokončení. Na konci se samozřejmě sleduje případné opotřebení potahu. Poprvé nového robota a zkoušku využilo evropské oddělení Fordu při vývoji sedaček pro novou Fiestu Active. Nyní ale Ford plánuje test využívat k zajištění odolnosti potahů a sedaček každého nového modelu.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků