Robot simulující zpocený zadek: Takto Ford testuje odolnost potahů sedaček

Ford v krátkém videu ukazuje, jak testuje odolnost potahů sedaček vůči opotřebení. Používá k tomu robota simulujícího pohyb vašeho zpoceného pozadí.

Testování odolnosti materiálů použitých v automobilech je denním chlebem všech výrobců. Ať už jde o zkoušky opotřebení technických a konstrukčních částí vozu, nebo prvků interiéru, se kterými řidič přichází každý den do styku, mnohdy jsou testy odolnosti brány vážněji, než byste původně čekali.

Ford tak nyní ukazuje, že u potahů sedaček svých vozů testuje rovněž odolnost vůči pohybům zpocených zadních partií cestujících. Na videu níže dokonce představuje celý proces takového testu, k němuž je využíváno robota, jenž zastává právě zadek člověka.

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

Přesněji robotické rameno simuluje pohyby zadnice osoby, která zrovna dokončila trénink a doslova překypuje potem. Ten může být v kombinaci s třením a zahříváním k materiálu sedačky samozřejmě agresivní. Ford tedy nahrazuje pozadí člověka „polštářem“, zahřátým na tělesnou teplotu a kterým proteče asi půl litru vody.

Robot svou umělou zadnicí usedne a zavrtí asi 7500krát, aby předstíral celé desetiletí usedání do sedačky. Samotný test pak zabere celkem tři dny k dokončení. Na konci se samozřejmě sleduje případné opotřebení potahu. Poprvé nového robota a zkoušku využilo evropské oddělení Fordu při vývoji sedaček pro novou Fiestu Active. Nyní ale Ford plánuje test využívat k zajištění odolnosti potahů a sedaček každého nového modelu.

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

včera | Vladimír Kadera | 54 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky