Robopes od Hyundaie a Boston Dynamics je opět lepší. Vidí barevně, má nový ovladač u připojí se přes 5G

Jihokorejský koncern vlastní výrobce pokročilých robotů od konce roku 2020. Nyní dostal várku vylepšení pro rozšíření svého využití.

Čtyřnohý robot jménem Spot (dá se přeložit jako „Flíček“) sice není tak roztomilý jako klasický pes, ale v přímém srovnání je v průmyslovém prostředí násobně šikovnější. Dá se využívat k autonomnímu hlídání, průzkumu míst s vysokou teplotou nebo kontaminací a také je možné osadit jej robotickým ramenem na dálkové ovládání.

Společnost Boston Dynamics, spadající pod koncern Hyundai, nyní představuje hezkou várku vylepšení, která rozšiřují jeho možnosti. Spot dostal pět stereokamer, které jsou nově barevné. Sám k fungování barvy nepotřebuje, ale ty využije jeho operátor s novým dálkovým ovladačem ve formě osmipalcového tabletu.

Skrze něj lze například řídit rameno díky extra joysticku nebo programovat složitější mise. Spot je nyní také rychleji nabitý – stačí mu pouhá hodina, jinak lze baterie samozřejmě měnit i kus za kus. Z hlediska elektronické výbavy je možné osadit ho extra výpočetním modulem s šestijádrovým procesorem ARM nebo mesh kitem s třemi jednotkami pro fungování mimo dosah signálu WiFi či LTE. Součástí výpočetního modulu je ale také 5G modem pro extrémně rychlou datovou komunikaci.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Váš názor Další článek: Král nejrychlejších luxusních SUV sjel z výrobní linky. Výstupní kontrolu provedla netradiční návštěva

Témata článku: , , , , , , , , , ,