Robert Kubica opouští Formuli 1. Vytoužený návrat se vůbec nepovedl

Polský pilot Formule 1 opouští královnu motorsportu ve 34 letech. Mistrem světa nebyl nikdy, i tak šlo ale o výjimečného pilota.

Polský pilot Formule 1 Robert Kubica oznámil, že tato sezóna u stáje Williams je pro něj poslední. Celá záležitost je o to smutnější, že Kubica se do letošní sezony F1 pustil po osmileté pauze, která začala nehodou při italské rallye v roce 2011. Tehdy se jeho závodní Škoda Fabia doslova napíchla na svodidla.

Takto bude vypadat Formule 1 pro rok 2021. Jednoduchý trik má zajistit více akce

Takto bude vypadat Formule 1 pro rok 2021. Jednoduchý trik má zajistit více akce

Kubica si tehdy velmi vážně poranil ruku a jednu chvíli mu dokonce hrozila amputace. Lékařům se mu ji sice podařilo zachránit, ale téměř rok s ní nemohl hnout. Po čase se vrátil do rallye, ale touha po F1 ho nepustila. Do sedla se konečně vrátil až v roce 2018, kdy byl potvrzen jako závodní jezdec týmu Williams po boku George Russella, 21letého závodníka z Velké Británie.

Podívejte se, jak bláznivě Robert Kubica trénuje na rally Monte Carlo

Podívejte se, jak bláznivě Robert Kubica trénuje na rally Monte Carlo

Kubica prohlásil, že je teď čas jít dál. Možná to má ale co dělat i s tím, že v letošní sezoně F1 získal zatím jediný bod. Poslední ale není. Tím je jeho týmový kolega, který nemá žádný. Tým Williams Kubicovi v tiskové zprávě popřál hodně štěstí v budoucím působišti, které se podle spekulací bude odehrávat v DTM.

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

dnes | Jan Mička | 35 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 70 příspěvků