Robert Kubica opouští Formuli 1. Vytoužený návrat se vůbec nepovedl

Polský pilot Formule 1 opouští královnu motorsportu ve 34 letech. Mistrem světa nebyl nikdy, i tak šlo ale o výjimečného pilota.

Polský pilot Formule 1 Robert Kubica oznámil, že tato sezóna u stáje Williams je pro něj poslední. Celá záležitost je o to smutnější, že Kubica se do letošní sezony F1 pustil po osmileté pauze, která začala nehodou při italské rallye v roce 2011. Tehdy se jeho závodní Škoda Fabia doslova napíchla na svodidla.

Takto bude vypadat Formule 1 pro rok 2021. Jednoduchý trik má zajistit více akce

Takto bude vypadat Formule 1 pro rok 2021. Jednoduchý trik má zajistit více akce

Kubica si tehdy velmi vážně poranil ruku a jednu chvíli mu dokonce hrozila amputace. Lékařům se mu ji sice podařilo zachránit, ale téměř rok s ní nemohl hnout. Po čase se vrátil do rallye, ale touha po F1 ho nepustila. Do sedla se konečně vrátil až v roce 2018, kdy byl potvrzen jako závodní jezdec týmu Williams po boku George Russella, 21letého závodníka z Velké Británie.

Podívejte se, jak bláznivě Robert Kubica trénuje na rally Monte Carlo

Podívejte se, jak bláznivě Robert Kubica trénuje na rally Monte Carlo

Kubica prohlásil, že je teď čas jít dál. Možná to má ale co dělat i s tím, že v letošní sezoně F1 získal zatím jediný bod. Poslední ale není. Tím je jeho týmový kolega, který nemá žádný. Tým Williams Kubicovi v tiskové zprávě popřál hodně štěstí v budoucím působišti, které se podle spekulací bude odehrávat v DTM.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

dnes | Jan Mička | 8 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

včera | Lukáš Prejzek | 9 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků