Řízení pod vlivem alkoholu (zatím) nebude trestný čin

Sněmovna nepodpořili návrh svých poslaneckých kolegů, aby se řízení pod vlivem alkoholu a drog stalo trestným činem. Proti byla celá pravice, pro jen ČSSD a komunisté. Návrh rovněž uváděl, aby člověk, který by byl podruhé chycen za volantem bez řidičského průkazu, byl potrestán peněžitým trestem, zákazem činnosti nebo až ročním vězením, píše Právo. Trestně odpovědný by byl i řidič, který by řídil pod vlivem alkoholu nebo drog; to jsou dnes jen řidiči hromadných dopravních prostředků.

Zamítnutí poslaneckého návrhu ale neznamená, že by řízení pod vlivem nebylo trestné do budoucna. Uvedeného problému se totiž už dotkla i vláda, když podobnou úpravu zapracovala do návrhu nového trestního zákona. Jeho projednávání je připraveno na březen příštího roku.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků