Řízení pod vlivem alkoholu (zatím) nebude trestný čin

Sněmovna nepodpořili návrh svých poslaneckých kolegů, aby se řízení pod vlivem alkoholu a drog stalo trestným činem. Proti byla celá pravice, pro jen ČSSD a komunisté. Návrh rovněž uváděl, aby člověk, který by byl podruhé chycen za volantem bez řidičského průkazu, byl potrestán peněžitým trestem, zákazem činnosti nebo až ročním vězením, píše Právo. Trestně odpovědný by byl i řidič, který by řídil pod vlivem alkoholu nebo drog; to jsou dnes jen řidiči hromadných dopravních prostředků.

Zamítnutí poslaneckého návrhu ale neznamená, že by řízení pod vlivem nebylo trestné do budoucna. Uvedeného problému se totiž už dotkla i vláda, když podobnou úpravu zapracovala do návrhu nového trestního zákona. Jeho projednávání je připraveno na březen příštího roku.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 28 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků