Rinspeed zaZen: Carrera s panoramatickou střechou

Švýcarská tuningová firma Rinspeed se objevuje na všech velkých mezinárodních autosalonech a pokaždé přiveze zajímavý koncept, který používá nezvyklé a nové technologie. Jinak tomu není ani u studie zaZen, která byla postavena na podvozku Porsche 911 Carrera S.
Rinspeed zaZen: Carrera s panoramatickou střechou

Již v polovině prosince se v médiích objevily první obrázky nového konceptu švýcarské tuningové firmy Rinspeed. Studie zaZen bude veřejnosti představena na autosalonu v Ženevě na přelomu února a března. zaZen je postaven na platformě vozu Porsche 911 Carrera S, změny se nedotkly ani pohonné jednotky: šestiválcový boxer o objemu 3,8 l produkuje 261 kW (355 k) a nemá problém pokořit stovku za 4,8 s. Hlavní úpravy jsou na první pohled patrné u karosérie.

Co si představit pod pojmem zaZen? Carreru, která má nové světlomety, modifikovaný přední a zadní nárazník, 20palcová pětipaprsková kola s pneumatikami Dunlop a především nová prosklená střecha z Makrolon, což je vysokopevnostní materiál s nízkou hmotností a dobrou tepelnou izolací. V oranžovém interiéru, který je barevnostně sladěn s disky kol, jsou anatomické skořepiny od firmy Recaro.

Jak se Rinspeedu poslední počin podařil, můžete posoudit na následujících snímcích. Vůz je jako obvykle velmi extravagantní, nicméně lze očekávat, že je plně funkční a v omezené sérii bude za vysoké ceny dostupný klasicky nekonformním zákazníkům Rinspeedu...


Rinspeed zaZen

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků