Rinspeed X-Treme: Cayenne s 600 koňmi

Švýcarská společnost Rinspeed postavila model X-Treme, který stojí na základech Porsche Cayenne. Výkon vozu je plných 600 koní.
Rinspeed X-Treme: Cayenne s 600 koňmi

Rinspeed se již téměř tři desetiletí zabývá tuningem vozů Porsche. Posledním dílem je faceliftovaný model Cayenne. Ihned na první pohled zaujme výrazný karosářský paket, který děla vůz hodně agresivním. Ten je možné u firmy zakoupit i zvlášť, hodí se na kteroukoli z verzí Cayenne.

Výrazným prvkem vozu je přední nárazník s obrovskými nasávacími otvory. Dynamický vzhled doplňují rozšířené blatníky, nová přední kapota a boční prahy. Vzadu je rovněž změn několik, od nárazníku samotného přes čtveřici koncovek výfuku už po zadní difuzor, optimalizující proudění vzduchu pod vozem při vysokých rychlostech.

Rinspeed má pochopitelně k dispozici také výkonové balíčky pro jednotlivé motory, nejvýkonnější verze nemají problém dosáhnout až hranice 600 koní (platí pro model 4,8 l Turbo se sériovým výkonem 500 koní). Za pozornost stojí rovněž obrovská 23“ kola obutá do pneumatik 315/25 R23. Vůz s takovým výkonem dosáhne maximální rychlost přes 300 km/h. Součástí úprav je také nový systém podvozku, umožňující v případě potřeby elektronicky snížit světlou výšku o dalších 35 mm.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rinspeed X-Treme

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků