Rinspeed X-Treme: Cayenne s 600 koňmi

Švýcarská společnost Rinspeed postavila model X-Treme, který stojí na základech Porsche Cayenne. Výkon vozu je plných 600 koní.
Rinspeed X-Treme: Cayenne s 600 koňmi

Rinspeed se již téměř tři desetiletí zabývá tuningem vozů Porsche. Posledním dílem je faceliftovaný model Cayenne. Ihned na první pohled zaujme výrazný karosářský paket, který děla vůz hodně agresivním. Ten je možné u firmy zakoupit i zvlášť, hodí se na kteroukoli z verzí Cayenne.

Výrazným prvkem vozu je přední nárazník s obrovskými nasávacími otvory. Dynamický vzhled doplňují rozšířené blatníky, nová přední kapota a boční prahy. Vzadu je rovněž změn několik, od nárazníku samotného přes čtveřici koncovek výfuku už po zadní difuzor, optimalizující proudění vzduchu pod vozem při vysokých rychlostech.

Rinspeed má pochopitelně k dispozici také výkonové balíčky pro jednotlivé motory, nejvýkonnější verze nemají problém dosáhnout až hranice 600 koní (platí pro model 4,8 l Turbo se sériovým výkonem 500 koní). Za pozornost stojí rovněž obrovská 23“ kola obutá do pneumatik 315/25 R23. Vůz s takovým výkonem dosáhne maximální rychlost přes 300 km/h. Součástí úprav je také nový systém podvozku, umožňující v případě potřeby elektronicky snížit světlou výšku o dalších 35 mm.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rinspeed X-Treme

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků