Rinspeed sQuba: ponorkomobil již v Ženevě

Švýcarská společnost Rinspeed si pro jarní autosalon v Ženevě přichystala velmi excentrickou studii. O co jde?
Rinspeed sQuba: ponorkomobil již v Ženevě

Auta, které se dokážou plavat, jsme tu již měli, ale vůz který dokáže posloužit i jako ponorka? To je něco co zní hodně futuristicky a podivně. Podle společnosti je to první funkční auto, které se dokáže potápět. Na druhou stranu ale nečekejte žádné zázraky, hodnota maximálního ponoru je přesně deset metrů, co by však na pozorování mělčin a pobřežních oblastí mělo bohatě stačit.

Dvoumístný roadster je pod hladinou poháněn dvojicí turbín a vrtulí. Na souši je zas poháněn speciálním elektromotorem, jehož síla je přenášena na zadní kola. O přísun kyslíku do kokpitu se starají integrované dýchací masky, které jsou napojeny na kyslíkové bomby v zadní části „ponorkomobilu”. Všechny materiály použity v interiéru jsou samozřejmě vodě odolné, takže případné zrezivění rozvodů nebo karoserie určitě nehrozí.

Tak jako většina konceptů z dílny Rinspeedu, i sQuba je primárně konceptem a s nějakou sériovou výrobou se nepočítá. Ale když v Ženevě vytáhnete kreditní kartu z dostatečně ušlechtilého kovu, Rinspeed vám neřekne ne...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rinspeed sQuba

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků