Rinspeed sQuba: ponorkomobil již v Ženevě

Švýcarská společnost Rinspeed si pro jarní autosalon v Ženevě přichystala velmi excentrickou studii. O co jde?
Rinspeed sQuba: ponorkomobil již v Ženevě

Auta, které se dokážou plavat, jsme tu již měli, ale vůz který dokáže posloužit i jako ponorka? To je něco co zní hodně futuristicky a podivně. Podle společnosti je to první funkční auto, které se dokáže potápět. Na druhou stranu ale nečekejte žádné zázraky, hodnota maximálního ponoru je přesně deset metrů, co by však na pozorování mělčin a pobřežních oblastí mělo bohatě stačit.

Dvoumístný roadster je pod hladinou poháněn dvojicí turbín a vrtulí. Na souši je zas poháněn speciálním elektromotorem, jehož síla je přenášena na zadní kola. O přísun kyslíku do kokpitu se starají integrované dýchací masky, které jsou napojeny na kyslíkové bomby v zadní části „ponorkomobilu”. Všechny materiály použity v interiéru jsou samozřejmě vodě odolné, takže případné zrezivění rozvodů nebo karoserie určitě nehrozí.

Tak jako většina konceptů z dílny Rinspeedu, i sQuba je primárně konceptem a s nějakou sériovou výrobou se nepočítá. Ale když v Ženevě vytáhnete kreditní kartu z dostatečně ušlechtilého kovu, Rinspeed vám neřekne ne...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rinspeed sQuba

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 7 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky