Rinspeed sQuba: ponorkomobil již v Ženevě

Švýcarská společnost Rinspeed si pro jarní autosalon v Ženevě přichystala velmi excentrickou studii. O co jde?
Rinspeed sQuba: ponorkomobil již v Ženevě

Auta, které se dokážou plavat, jsme tu již měli, ale vůz který dokáže posloužit i jako ponorka? To je něco co zní hodně futuristicky a podivně. Podle společnosti je to první funkční auto, které se dokáže potápět. Na druhou stranu ale nečekejte žádné zázraky, hodnota maximálního ponoru je přesně deset metrů, co by však na pozorování mělčin a pobřežních oblastí mělo bohatě stačit.

Dvoumístný roadster je pod hladinou poháněn dvojicí turbín a vrtulí. Na souši je zas poháněn speciálním elektromotorem, jehož síla je přenášena na zadní kola. O přísun kyslíku do kokpitu se starají integrované dýchací masky, které jsou napojeny na kyslíkové bomby v zadní části „ponorkomobilu”. Všechny materiály použity v interiéru jsou samozřejmě vodě odolné, takže případné zrezivění rozvodů nebo karoserie určitě nehrozí.

Tak jako většina konceptů z dílny Rinspeedu, i sQuba je primárně konceptem a s nějakou sériovou výrobou se nepočítá. Ale když v Ženevě vytáhnete kreditní kartu z dostatečně ušlechtilého kovu, Rinspeed vám neřekne ne...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rinspeed sQuba

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků