Rinspeed Senso: třísedadlový okřídlenec

Firma Rinspeed je známá svými zajímavými a často nekonvenčními koncepty, jimiž se prezentuje na světových autoshow. I na letošním autosalónu v Ženevě tomu nebude jinak, veřejnost na jejich stánku bude moci spatřit třísedadlové nekapotované vozítko s názvem Senso.

Pod kapotou se ukrývá šestiválcový boxer z Porsche Boxster S, který po modifikaci může spalovat i zemní plyn. Pohonná jednotka disponuje výkonem 184 kW v 6 200 ot. a maximálním kroutícím momentem 300 Nm v 4 600 ot. Síla je přenášena přes šestistupňovou manuální převodovku na zadní nápravu. Sprint z nuly na stovku zvládne Senso za 5,9 s a nejvyšší rychlost je 250 km/h.

Motor, zajímavé rozložení sedadel 1+2 v kokpitu či snad tvary vozu nejsou jediné, čím je auto zajímavé. Okolí řidiče je doslova prošpikováno biosenzory, které snímají nejrůznější fakta o pilotovi jako chování při jízdě a či jeho srdeční tep. Systém rovněž využívá řidičův čich: pro uvolnění po agresivní jízdě bude plynout do vozu mandarínková a vanilková vůně, pro zvýšení pozornosti můžete čichat citróno-grepovou vůni. Nechybí ani vibrace sedadla, abyste při jízdě neusnuli.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Motor PSA/Ford 1.6 HDi/TDCi: Opravdu takový průšvih?

Čtyřválce 1.6 HDi v Peugeotech či Citroënech, případně TDCi ve vozech Ford, mají pověst tichých a velmi úsporných pohonných jednotek, které ale moc nevydrží. Opravdu je tomu tak?

Sledujte online přenos z motocyklové GP Kataru na iSport.cz

Sledujte online přenos z motocyklové GP Kataru na iSport.cz

V katarském Losailu se koná úvodní Grand Prix silničních motocyklů. Světový šampionát začíná nočním závodem.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků