Rinspeed Senso: třísedadlový okřídlenec

Firma Rinspeed je známá svými zajímavými a často nekonvenčními koncepty, jimiž se prezentuje na světových autoshow. I na letošním autosalónu v Ženevě tomu nebude jinak, veřejnost na jejich stánku bude moci spatřit třísedadlové nekapotované vozítko s názvem Senso.

Pod kapotou se ukrývá šestiválcový boxer z Porsche Boxster S, který po modifikaci může spalovat i zemní plyn. Pohonná jednotka disponuje výkonem 184 kW v 6 200 ot. a maximálním kroutícím momentem 300 Nm v 4 600 ot. Síla je přenášena přes šestistupňovou manuální převodovku na zadní nápravu. Sprint z nuly na stovku zvládne Senso za 5,9 s a nejvyšší rychlost je 250 km/h.

Motor, zajímavé rozložení sedadel 1+2 v kokpitu či snad tvary vozu nejsou jediné, čím je auto zajímavé. Okolí řidiče je doslova prošpikováno biosenzory, které snímají nejrůznější fakta o pilotovi jako chování při jízdě a či jeho srdeční tep. Systém rovněž využívá řidičův čich: pro uvolnění po agresivní jízdě bude plynout do vozu mandarínková a vanilková vůně, pro zvýšení pozornosti můžete čichat citróno-grepovou vůni. Nechybí ani vibrace sedadla, abyste při jízdě neusnuli.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků