Rinspeed LeMans 600: ostrý nejen názvem

Rinspeed se po pár trochu šílených úpravách vrátil ke starému dobrému tuningu. „Odneslo” to nové Porsche 911 Turbo, co umí?

Základem nejnovějšího díla švýcarského úpravce se stalo současné Porsche 911 Turbo 997, které již ve svém základu poskytuje velmi solidní jízdní výkony. Ty byly u Rinspeedu samozřejmě nedostatečné a tak přišly na řadu „drobné změny”.

Pod kapotou je stále šestiválec o objemu 3,6 litru. Ten ovšem nově dopuje dvojice větších turbodmychadel s proměnlivou geometrií lopatek. Díky této komponentě vzrost výkon na špičkových 441 kW (600 k) při 6 700 ot./min a točivý moment na monstrózních 800 Nm při 4 000 ot./min.

Ovšem nejen turbem je Rinspeed živ a změny tak jdou dále. Zcela nové je speciální sání, které je z karbonu a ve kterém se nachází speciální závodní filtry. Nový je také mezichladič, který si musí poradit s větším turbem a samozřejmostí je kompletně přepracovaný výfukový systém.

To vše se spolu s upraveným podvozkem Bilstein a většími, 20" koly s pneumatikami 245/30 vpředu a 325/25 vzadu, postaralo o výrazné zlepšení dynamiky. Stovka za 3,3 s, dvoustovka za 10,9 s a maximálka 343 km/h jsou hodnoty opravdových supersportů.

O zastavení se pak stará kompletně změněná brzdová soustava. Přední obrovité 380 mm kotouče s osmipístkovými třmeny a zadni 360 mm kotouče s šestipístkovými třmeny.

Tím ovšem změny u Rinspeedu nekončí. Rinspeed LeMans 600 dostal i nové aerodynamické prvky. Přepracovaný přední a zadní nárazník se starají o lepší přívod vzduchu k brzdám a zadní křídlo pak přitlačí vůz k zemi.

Zkrátka kompletně přepracovaný vůz plný nekompromisních a funkčních úprav. Žádné pojízdné akvárium. Starý dobrý Rinspeed ze zase zpátky...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rinspeed LeMans 600
Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 18 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 31 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků