Říkají mu Zelená bouře a disponuje výkonem 700 koní. Tvůrce tohoto Ferrari Roma vás asi nepřekvapí

Mansory našlo nové využití pro svůj extrémní bodykit. Opět ho obléká Ferrari Roma, a znovu jde o extravagantní kreaci.

S příchodem zimy zřejmě v Mansory opět zatoužili po slunečné Itálii. Tým právě dokončil práce na dalším Ferrari Roma příhodně nazvaném „Tempesta Verde“, což v překladu znamená „Zelená bouře“. 

Přívlastek není náhodný, protože už v základu vůz disponuje výkonem 612 koní a točivým momentem 760 N.m. S touto hodnotou se ale Němci nespokojili a dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 3.9 litru nadopovali na 700 koní s 865 N.m. Výsledkem je akcelerace z 0 na 100 km/h za 3,1 sekundy a schopnost cestovat maximální rychlostí 331 km/h.

Po stránce designu je nejvýraznějším překvapením pochopitelně lak. Zeleno-bílá kombinace není zrovna obvyklá a kdyby Mansory přidalo pár černých pruhů, mohlo by svůj výtvor snad i zapůjčit továrnímu týmu Škoda Motorsport. Pozitivní je, že italskou trikoloru reprezentuje centrální pruh a červená barva se už jinak do sestavy nemíchá.

Extravagantní bodykit složený z předního i zadního nárazníku, nástavců prahů, a spoileru na víku kufru již známe z jara letošního roku. Samozřejmě ani zde nechybí zpětná zrcátka a boční lišty z karbonového vlákna. Černá litá kola jsou vhodným kompromisem k oběma barvám.

Stejné barevné schéma dodržuje Mansory také v interiéru. Najdeme zde zelenou a bílou kůži, doplněnou prvky z karbonu. Bočnice středového tunelu zdobí italské vlajky.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Diskuze (2) Další článek: Suzuki Across prošlo modernizací. Větší infotainment si nechal jediné tlačítko, Apple Carplay jde bezdrátově

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,