Rieger A4: chrochtající závoďák

Ikona tuningu, společnost Rieger, připravila stylingový paket a navýšení výkonu pro novou Audi A4 s naftovým motorem 3,0 TDI.

Rieger patří již dlouhá léta k ikonám stylingu a tuningu. Své plastové sady dodává tunerům již řadu let a čas od času přijde s něčím co stojí opravdu za pozornost. Současný kit pro novou Audi A4 je opravdu působivý.

Bíle lakovaný sedan dostal zcela nový přední a zadní nárazník. Tyto části jsou doplněny vpředu karbonový spoiler a vzadu karbonový difusor. Nové jsou i prahové nástavce, na kterých si své místo našel opět karbon. Nové jsou i koncovky výfuku a nová jsou i 20" kola. Ve finále tak tato upravená Audina vypadá opravdu sportovně a dynamicky.

Po stránce výkonu nenechal Rieger nikoho na pochybách, že umí připravit i více než sadu plastů. Třílitrový naftový motor dostal nový software řídící jednotky a nový výfuk. Ve finále tu tak máme 297 koní a 610 Nm, což je proti standardu o 57 koní a 110 Nm navíc. Stovku pak má tento sedan zvládnout za 5,8 s a bez omezovače dokáže uhánět až 265 km/h.

Rieger k tomu všemu přidal i snížený podvozek a posílené brzdy, aby vůz dosahoval lepších jízdních výkonů. Každopádně při hmotnosti přes 1 700 kg lze o něčem takovém jenom snít.

Škoda jenom, že Rieger nenasadil svůj kit na model, který má motor. Přeci jenom pojízdná naftová kamna neokouzlí při sportovní jízdě ani svým dýmem a sazemi, ani zvukovým projevem a ani průběhem výkonu a točivého momentu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rieger A4

 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků