Rieger A4: chrochtající závoďák

Ikona tuningu, společnost Rieger, připravila stylingový paket a navýšení výkonu pro novou Audi A4 s naftovým motorem 3,0 TDI.

Rieger patří již dlouhá léta k ikonám stylingu a tuningu. Své plastové sady dodává tunerům již řadu let a čas od času přijde s něčím co stojí opravdu za pozornost. Současný kit pro novou Audi A4 je opravdu působivý.

Bíle lakovaný sedan dostal zcela nový přední a zadní nárazník. Tyto části jsou doplněny vpředu karbonový spoiler a vzadu karbonový difusor. Nové jsou i prahové nástavce, na kterých si své místo našel opět karbon. Nové jsou i koncovky výfuku a nová jsou i 20" kola. Ve finále tak tato upravená Audina vypadá opravdu sportovně a dynamicky.

Po stránce výkonu nenechal Rieger nikoho na pochybách, že umí připravit i více než sadu plastů. Třílitrový naftový motor dostal nový software řídící jednotky a nový výfuk. Ve finále tu tak máme 297 koní a 610 Nm, což je proti standardu o 57 koní a 110 Nm navíc. Stovku pak má tento sedan zvládnout za 5,8 s a bez omezovače dokáže uhánět až 265 km/h.

Rieger k tomu všemu přidal i snížený podvozek a posílené brzdy, aby vůz dosahoval lepších jízdních výkonů. Každopádně při hmotnosti přes 1 700 kg lze o něčem takovém jenom snít.

Škoda jenom, že Rieger nenasadil svůj kit na model, který má motor. Přeci jenom pojízdná naftová kamna neokouzlí při sportovní jízdě ani svým dýmem a sazemi, ani zvukovým projevem a ani průběhem výkonu a točivého momentu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rieger A4

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků