Rieger A4: chrochtající závoďák

Ikona tuningu, společnost Rieger, připravila stylingový paket a navýšení výkonu pro novou Audi A4 s naftovým motorem 3,0 TDI.

Rieger patří již dlouhá léta k ikonám stylingu a tuningu. Své plastové sady dodává tunerům již řadu let a čas od času přijde s něčím co stojí opravdu za pozornost. Současný kit pro novou Audi A4 je opravdu působivý.

Bíle lakovaný sedan dostal zcela nový přední a zadní nárazník. Tyto části jsou doplněny vpředu karbonový spoiler a vzadu karbonový difusor. Nové jsou i prahové nástavce, na kterých si své místo našel opět karbon. Nové jsou i koncovky výfuku a nová jsou i 20" kola. Ve finále tak tato upravená Audina vypadá opravdu sportovně a dynamicky.

Po stránce výkonu nenechal Rieger nikoho na pochybách, že umí připravit i více než sadu plastů. Třílitrový naftový motor dostal nový software řídící jednotky a nový výfuk. Ve finále tu tak máme 297 koní a 610 Nm, což je proti standardu o 57 koní a 110 Nm navíc. Stovku pak má tento sedan zvládnout za 5,8 s a bez omezovače dokáže uhánět až 265 km/h.

Rieger k tomu všemu přidal i snížený podvozek a posílené brzdy, aby vůz dosahoval lepších jízdních výkonů. Každopádně při hmotnosti přes 1 700 kg lze o něčem takovém jenom snít.

Škoda jenom, že Rieger nenasadil svůj kit na model, který má motor. Přeci jenom pojízdná naftová kamna neokouzlí při sportovní jízdě ani svým dýmem a sazemi, ani zvukovým projevem a ani průběhem výkonu a točivého momentu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rieger A4

 

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků