Řidiči stále více využívají výhod autovlaků

České dráhy loni přepravily svými autovlaky z Prahy do Popradu, Košic a v létě i do Splitu přes 4 800 vozidel, což je meziroční nárůst o více než 85 procent. Největší zájem byl o autovlak z Prahy do Popradu, který loni využilo 2 365 vozidel. Trasu Praha - Košice pak využilo 1 644 vozidel. Trasu z Prahy do Splitu pak téměř 800 automobilů, což je o 80 více, než v roce 2004.

Samotné ceny těchto autovlaků jsou pro řidiče určitě výhodné. Zpáteční jízdenka z Prahy do Popradu či Košic vyjde řidiče zhruba na 1 500 Kč, což je výrazně pod úrovní cesty automobilem. Přitom vagóny, které převáží automobily jsou připojeny ke klasickým rychlíkům jako je Cassovia nebo Laborec.

České dráhy prozatím neuvažují o zvýšení počtu těchto vlaků, ani o tom, že by zvýšili počet cílových míst. Situace se má právě naopak, je paradoxem, že v letošním roce řidiči už nebudou moci využít spojení do chorvatského Splitu...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků