Řidiči stále více využívají výhod autovlaků

České dráhy loni přepravily svými autovlaky z Prahy do Popradu, Košic a v létě i do Splitu přes 4 800 vozidel, což je meziroční nárůst o více než 85 procent. Největší zájem byl o autovlak z Prahy do Popradu, který loni využilo 2 365 vozidel. Trasu Praha - Košice pak využilo 1 644 vozidel. Trasu z Prahy do Splitu pak téměř 800 automobilů, což je o 80 více, než v roce 2004.

Samotné ceny těchto autovlaků jsou pro řidiče určitě výhodné. Zpáteční jízdenka z Prahy do Popradu či Košic vyjde řidiče zhruba na 1 500 Kč, což je výrazně pod úrovní cesty automobilem. Přitom vagóny, které převáží automobily jsou připojeny ke klasickým rychlíkům jako je Cassovia nebo Laborec.

České dráhy prozatím neuvažují o zvýšení počtu těchto vlaků, ani o tom, že by zvýšili počet cílových míst. Situace se má právě naopak, je paradoxem, že v letošním roce řidiči už nebudou moci využít spojení do chorvatského Splitu...

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků