Řidiči stále více využívají výhod autovlaků

České dráhy loni přepravily svými autovlaky z Prahy do Popradu, Košic a v létě i do Splitu přes 4 800 vozidel, což je meziroční nárůst o více než 85 procent. Největší zájem byl o autovlak z Prahy do Popradu, který loni využilo 2 365 vozidel. Trasu Praha - Košice pak využilo 1 644 vozidel. Trasu z Prahy do Splitu pak téměř 800 automobilů, což je o 80 více, než v roce 2004.

Samotné ceny těchto autovlaků jsou pro řidiče určitě výhodné. Zpáteční jízdenka z Prahy do Popradu či Košic vyjde řidiče zhruba na 1 500 Kč, což je výrazně pod úrovní cesty automobilem. Přitom vagóny, které převáží automobily jsou připojeny ke klasickým rychlíkům jako je Cassovia nebo Laborec.

České dráhy prozatím neuvažují o zvýšení počtu těchto vlaků, ani o tom, že by zvýšili počet cílových míst. Situace se má právě naopak, je paradoxem, že v letošním roce řidiči už nebudou moci využít spojení do chorvatského Splitu...

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků