Řidiči stále nepoutají své děti, loni jich zemřelo na silnicích opět více

V loňském roce zemřelo při dopravních nehodách na českých silnicích 39 dětí, tedy o 12 více než v roce 2004. Z tohoto počtu bylo 22 dětí usmrceno v automobilech jako spolujezdci a z počtu 22 nebylo připoutáno ani umístěno v zádržných systémech 12 dětí. Jak uvedl mluvčí ÚAMK, ve většině případů, kdy dítě nebylo připoutáno, ani nebylo umístěno v zádržném systému, se jednalo o nehody, kdy při použití těchto bezpečnostních prvků by s největší pravděpodobností přežily.

Přestože novela silničního zákona počítá s povinným používáním zádržných systému, ani po prvním červenci nepočítá šéf dopravní policie ČR s tím, že všichni rodiče vybaví své vozy bezpečnostními prvky. Navíc v zákoně existují výjimky, které budou platit až do roku 2008 a které umožňují převážet děti i bez zádržného systému. Takto bude moci řidič převážet dítě max. rychlostí 70 km/h a do a ze školy, nebo do zájmových kroužků apod. Právě u této výjimky se šéf dopravní policie obává, že bude často zneužívaná. Mnozí řidiči totiž, když něco nemusejí nebo je jim nabídnuta nějaká výjimka, berou tuto výjimečnou možnost jako jedinou cestu...

Jste pro povinné používání zádržných systému v automobilech?

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků