Řidiči stále nepoutají své děti, loni jich zemřelo na silnicích opět více

V loňském roce zemřelo při dopravních nehodách na českých silnicích 39 dětí, tedy o 12 více než v roce 2004. Z tohoto počtu bylo 22 dětí usmrceno v automobilech jako spolujezdci a z počtu 22 nebylo připoutáno ani umístěno v zádržných systémech 12 dětí. Jak uvedl mluvčí ÚAMK, ve většině případů, kdy dítě nebylo připoutáno, ani nebylo umístěno v zádržném systému, se jednalo o nehody, kdy při použití těchto bezpečnostních prvků by s největší pravděpodobností přežily.

Přestože novela silničního zákona počítá s povinným používáním zádržných systému, ani po prvním červenci nepočítá šéf dopravní policie ČR s tím, že všichni rodiče vybaví své vozy bezpečnostními prvky. Navíc v zákoně existují výjimky, které budou platit až do roku 2008 a které umožňují převážet děti i bez zádržného systému. Takto bude moci řidič převážet dítě max. rychlostí 70 km/h a do a ze školy, nebo do zájmových kroužků apod. Právě u této výjimky se šéf dopravní policie obává, že bude často zneužívaná. Mnozí řidiči totiž, když něco nemusejí nebo je jim nabídnuta nějaká výjimka, berou tuto výjimečnou možnost jako jedinou cestu...

Jste pro povinné používání zádržných systému v automobilech?

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků