Řidiči stále nepoutají své děti, loni jich zemřelo na silnicích opět více

V loňském roce zemřelo při dopravních nehodách na českých silnicích 39 dětí, tedy o 12 více než v roce 2004. Z tohoto počtu bylo 22 dětí usmrceno v automobilech jako spolujezdci a z počtu 22 nebylo připoutáno ani umístěno v zádržných systémech 12 dětí. Jak uvedl mluvčí ÚAMK, ve většině případů, kdy dítě nebylo připoutáno, ani nebylo umístěno v zádržném systému, se jednalo o nehody, kdy při použití těchto bezpečnostních prvků by s největší pravděpodobností přežily.

Přestože novela silničního zákona počítá s povinným používáním zádržných systému, ani po prvním červenci nepočítá šéf dopravní policie ČR s tím, že všichni rodiče vybaví své vozy bezpečnostními prvky. Navíc v zákoně existují výjimky, které budou platit až do roku 2008 a které umožňují převážet děti i bez zádržného systému. Takto bude moci řidič převážet dítě max. rychlostí 70 km/h a do a ze školy, nebo do zájmových kroužků apod. Právě u této výjimky se šéf dopravní policie obává, že bude často zneužívaná. Mnozí řidiči totiž, když něco nemusejí nebo je jim nabídnuta nějaká výjimka, berou tuto výjimečnou možnost jako jedinou cestu...

Jste pro povinné používání zádržných systému v automobilech?

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků