Řidiči pozor, káva vám na cestách nepomůže

Tisíce řidičů, kteří jezdí dlouhé trasy, používají kávu jako prostředek k udržení pozornosti a odhánění únavy. Britský Autoexpress udělal proto malý výzkum, zda káva kupovaná na čerpacích stanicích či odpočívadlech skutečně dokáže organizmus udržet „v pohotovosti“. Skoupili celkem 25 šálků kávy na různých odpočívadlech podél dálnic a obsah šálků podrobili rozboru. Jaké ale bylo jejich překvapení, když v mnohých našli sotva stopové množství kofeinu - látky, která má ony povzbuzovací účinky. V jednom případě by bylo dokonce nutné vypít více než pět litrů kávy, aby se do těla dostalo dost kofeinu pro udržení „na živu“ další dvě hodiny. 

Zkrátka není káva jako káva. Pokud chcete mít jistotu, že na dlouhých cestách nepodlehnete únavě, bude možná lepší pít specializované energetické nápoje než kávu pochybné kvality. Samozřejmě nikde není psáno, že to, co bylo zjištěno v Británii, platí i pro Česko; je to ale přinejmenším znepokojující.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků