Řidiči pozor, káva vám na cestách nepomůže

Tisíce řidičů, kteří jezdí dlouhé trasy, používají kávu jako prostředek k udržení pozornosti a odhánění únavy. Britský Autoexpress udělal proto malý výzkum, zda káva kupovaná na čerpacích stanicích či odpočívadlech skutečně dokáže organizmus udržet „v pohotovosti“. Skoupili celkem 25 šálků kávy na různých odpočívadlech podél dálnic a obsah šálků podrobili rozboru. Jaké ale bylo jejich překvapení, když v mnohých našli sotva stopové množství kofeinu - látky, která má ony povzbuzovací účinky. V jednom případě by bylo dokonce nutné vypít více než pět litrů kávy, aby se do těla dostalo dost kofeinu pro udržení „na živu“ další dvě hodiny. 

Zkrátka není káva jako káva. Pokud chcete mít jistotu, že na dlouhých cestách nepodlehnete únavě, bude možná lepší pít specializované energetické nápoje než kávu pochybné kvality. Samozřejmě nikde není psáno, že to, co bylo zjištěno v Británii, platí i pro Česko; je to ale přinejmenším znepokojující.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků