Řidiči pozor, káva vám na cestách nepomůže

Tisíce řidičů, kteří jezdí dlouhé trasy, používají kávu jako prostředek k udržení pozornosti a odhánění únavy. Britský Autoexpress udělal proto malý výzkum, zda káva kupovaná na čerpacích stanicích či odpočívadlech skutečně dokáže organizmus udržet „v pohotovosti“. Skoupili celkem 25 šálků kávy na různých odpočívadlech podél dálnic a obsah šálků podrobili rozboru. Jaké ale bylo jejich překvapení, když v mnohých našli sotva stopové množství kofeinu - látky, která má ony povzbuzovací účinky. V jednom případě by bylo dokonce nutné vypít více než pět litrů kávy, aby se do těla dostalo dost kofeinu pro udržení „na živu“ další dvě hodiny. 

Zkrátka není káva jako káva. Pokud chcete mít jistotu, že na dlouhých cestách nepodlehnete únavě, bude možná lepší pít specializované energetické nápoje než kávu pochybné kvality. Samozřejmě nikde není psáno, že to, co bylo zjištěno v Británii, platí i pro Česko; je to ale přinejmenším znepokojující.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků