Řidiči pozor, káva vám na cestách nepomůže

Tisíce řidičů, kteří jezdí dlouhé trasy, používají kávu jako prostředek k udržení pozornosti a odhánění únavy. Britský Autoexpress udělal proto malý výzkum, zda káva kupovaná na čerpacích stanicích či odpočívadlech skutečně dokáže organizmus udržet „v pohotovosti“. Skoupili celkem 25 šálků kávy na různých odpočívadlech podél dálnic a obsah šálků podrobili rozboru. Jaké ale bylo jejich překvapení, když v mnohých našli sotva stopové množství kofeinu - látky, která má ony povzbuzovací účinky. V jednom případě by bylo dokonce nutné vypít více než pět litrů kávy, aby se do těla dostalo dost kofeinu pro udržení „na živu“ další dvě hodiny. 

Zkrátka není káva jako káva. Pokud chcete mít jistotu, že na dlouhých cestách nepodlehnete únavě, bude možná lepší pít specializované energetické nápoje než kávu pochybné kvality. Samozřejmě nikde není psáno, že to, co bylo zjištěno v Británii, platí i pro Česko; je to ale přinejmenším znepokojující.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků