Řidič u České Lípy fotil během řízení auta policii. Došlápla si na něj díky Facebooku

Fotit a psát příspěvek na sociální sítě za jízdy se může prodražit...

Týdeník Policie informoval o bizarním udělení pokuty, ke kterému došlo v neděli na Českolipsku. Policisté jeli v neoznačené služební Škodě Octavia, kterou používají pro radarové měření, po silnici mezi Českou Lípou a Zákupy. Všimli si, že je již delší dobu sleduje jedno vozidlo, na tom by ale ještě nebylo nic tak zvláštního.

Policie bude nekompromisní i během Velikonoc. Zaměří se na piráty i sváteční řidiče

Policie bude nekompromisní i během Velikonoc. Zaměří se na piráty i sváteční řidiče

Po chvíli se ve skupině na Facebooku objevila zezadu pořízená fotka onoho policejního vozu. Nechybělo ani varování před měřením rychlosti. Policisté, kteří shodou okolností sledovali stejnou skupinu na sociální síti, se proto rozhodli muže zastavit a zkontrolovat ho. Řidič byl nápadně podobný tomu na profilové fotografii u příspěvku. Ke svému činu se doznal a na místě mu byla udělena pokuta za používání telefonu za jízdy.

Policie ČR pomáhá a chrání v limuzínách BMW. Každá stojí skoro 3 miliony

Policie ČR pomáhá a chrání v limuzínách BMW. Každá stojí skoro 3 miliony

Policie se netají s tím, že jí nahlašování pozice silničních kontrol nevadí, protože i to přispívá k ostražitosti a bezpečnosti v provozu. Zároveň ale varuje před používáním mobilního telefonu během řízení, což byl i případ nešťastníka z popisovaného případu.

Řidič mohl na místě dostat blokovou pokutu do výše 1000 Kč a dva trestné body. Podle návrhu novely bodového systému by to ale v budoucnu mohla být pokuta až 2500 Kč a čtyři body.

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků