Řidič u České Lípy fotil během řízení auta policii. Došlápla si na něj díky Facebooku

Fotit a psát příspěvek na sociální sítě za jízdy se může prodražit...

Týdeník Policie informoval o bizarním udělení pokuty, ke kterému došlo v neděli na Českolipsku. Policisté jeli v neoznačené služební Škodě Octavia, kterou používají pro radarové měření, po silnici mezi Českou Lípou a Zákupy. Všimli si, že je již delší dobu sleduje jedno vozidlo, na tom by ale ještě nebylo nic tak zvláštního.

Policie bude nekompromisní i během Velikonoc. Zaměří se na piráty i sváteční řidiče

Policie bude nekompromisní i během Velikonoc. Zaměří se na piráty i sváteční řidiče

Po chvíli se ve skupině na Facebooku objevila zezadu pořízená fotka onoho policejního vozu. Nechybělo ani varování před měřením rychlosti. Policisté, kteří shodou okolností sledovali stejnou skupinu na sociální síti, se proto rozhodli muže zastavit a zkontrolovat ho. Řidič byl nápadně podobný tomu na profilové fotografii u příspěvku. Ke svému činu se doznal a na místě mu byla udělena pokuta za používání telefonu za jízdy.

Policie ČR pomáhá a chrání v limuzínách BMW. Každá stojí skoro 3 miliony

Policie ČR pomáhá a chrání v limuzínách BMW. Každá stojí skoro 3 miliony

Policie se netají s tím, že jí nahlašování pozice silničních kontrol nevadí, protože i to přispívá k ostražitosti a bezpečnosti v provozu. Zároveň ale varuje před používáním mobilního telefonu během řízení, což byl i případ nešťastníka z popisovaného případu.

Řidič mohl na místě dostat blokovou pokutu do výše 1000 Kč a dva trestné body. Podle návrhu novely bodového systému by to ale v budoucnu mohla být pokuta až 2500 Kč a čtyři body.

Škoda Octavia

Škoda Octavia je nejprodávanější automobil v ČR a současně nejprodávanější model značky Škoda. V roce 2020 byla uvedena na trh Octavia IV – čtvrtá generace novodobé Octavie, tentokrát se čtyřmi variantami pohonů: spalovací motor, mild-hybrid, plug-in hybrid a stlačený zemní plyn.

Ceny a výbava • První jízda Škody Octavia RS iV • Škoda Octavia Scout • Hybridní modely • Škoda Octavia RS • Test Škoda Octavia 2.0 TDI Evo

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant: Nejlepší jízda na trhu?

VW Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant

Volkswagen Golf Variant prodělal mezigeneračně více změn, než se může na první pohled zdát. Vyzkoušeli jsme sportovněji střiženou verzi R-Line se 150koňovým turbobenzinem a popravdě toho není moc ke kritizování.

včera | Jan Mička
TEST Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8: Originál, kapitola druhá

Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8

Nová generace C4 zcela odhodila zátěž minulosti a přichází s vlastním odlišným pojetím kompaktního hatchbacku. Novoty jsou v tomto případě vítané.

11.  4.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků
S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera