Řidič Chrysleru se nechal vyprovokovat. Riskantní manévr nezvládl a naboural

Kličkování mezi pruhy se šoférovi, který se před chvíli ploužil v levém pruhu, velmi nevyplatilo.

Do hlavy nikomu nevidíme, a už vůbec ne okolním řidičům, jejichž nečekané manévry musíme předvídat. Nebo se o to alespoň pokusit. Hlavně pokud se úsilí dotyčného nesetká s jeho řidičskými schopnostmi.

Takový příklad reprezentuje šofér Chrysleru Crossfire. Zachycen na přiloženém videu ze Spojených států se s ním prostřednictvím kamery v jenom z vozů setkáváme kterak se plouží v levém pruhu. Těžko říci, jestli jej vyprovokoval fakt, že se jej následně snažíme podjet, respektive kvůli jeho zevlování zbytečně nezpomalovat, ovšem rozhodne se k nečekanému korku.

Řidič dodávky utopil Porsche Speedster v kanálu. V neštěstí měl i trochu štěstí

Řidič dodávky utopil Porsche Speedster v kanálu. V neštěstí měl i trochu štěstí

Dva vozy jedoucí v levém a prostředním pruhu chce podjet prudkým manévrem přes zprava. Jakoby nevěděl, jak s následnou situací naložit a nikoli snad smykem, ale spíše nekontrolovaným manévrem naboural v plné rychlosti do betonových svodidel. Incident se odehrál před dvěma lety, ovšem nyní se tento záznam objevila na serveru Reddit. Podle popisku vide vyvázla posádka jen s lehkými zraněními. Řidič vozu s kamerou ihned nehodu oznámil policii. 

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 45 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků