Nejvýkonnější SUV světa má 1000 koní. Stojí 8 milionů a vychází z levného Jeepu

Drsný teréňák od malosériového výrobce Rezvani přichází s novým základem a nyní pod kapotou nabídne přes 1000 koní. Kdyby náhodou někomu přišla dřívější verze se sedmi stovkami málo…

Nová generace Rezvani Tank opět vychází ze základu Jeepu Wrangler, teď už ovšem používá nejnovější platformu poslední generace Wrangleru JL. Po stránce vzhledu si nicméně Tank stále ponechává zlý výraz v masce, výrazné prolisy na karoserii a nadále je možnost zvolit obrněnou verzi, která je snad připravena i na třetí světovou válku.

Tak například, v příslušenství Tanku se nyní za hezkých 2500 dolarů (asi 57.000 Kč) objevuje i ochrana proti EMP, tedy elektromagnetickým impulzům. Dále je možné zvolit systém nočního vidění, kamerový systém okolo vozu, dodatečnou palivovou nádrž, záložní baterii a další nutnosti k přežití v postapokalyptické krajině.

Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Ale hlavně, Rezvani nyní Tank označuje za „nejvýkonnější produkční SUV světa“. Nejvýkonnější motorizací pod kapotou nové generace je totiž kompresorem přeplňovaný 6,2litrový osmiválec původem z Dodge Demon, který vozu zajistí výkon „přes 1000 koní“ (735 kW) a točivý moment okolo 1180 N.m. Což ve spolupráci s vylepšenou terénní technikou Jeepu zní jako dostatečná hodnota.

Do portfolia motorizací se nicméně zařadí i základní benzinový dvoulitrový čtyřválec (285 k/210 kW) pro exportní trhy, 3,6 litrový šestiválec (285 k/210 kW), 6,4litrový osmiválec (500 k/368 kW) nebo vznětový třílitrový šestiválec opět o síle 285 k/210 kW. Podvozek lze následně vylepšit i příplatkovými tlumiči a pružinami značky FOX.

V8 Hellcat pod kapotami Jeepů Wrangler a Gladiator nečekejte. Šéf značky řekl proč

V8 Hellcat pod kapotami Jeepů Wrangler a Gladiator nečekejte. Šéf značky řekl proč

A příplatky nekončí ani po stránce komfortu a luxusu. Dostupný je interiér čalouněný kůží, vyhřívané a odvětrávané sedačky, prémiový audiosystém Focal, ambientní osvětlení interiéru, automaticky výsuvné prahy pro pohodlnější nástup či dokonce LED diodami vyplněná stropnice podobně jako v posledních Rolls-Roycech, připomínající hvězdnou oblohu.

Ani v minulosti se Rezvani nebálo Tanku nadepsat tučnou cenovku. Základní model nové generace startuje od částky 155.000 dolarů (asi 3,5 milionu korun). Obrněná verze začíná na částce 295.000 dolarů (asi 6,7 milionu korun) a vrcholná varianta Tank X se vším všudy (a hlavně tisícovkou koní) začíná od 349.000 dolarů (asi 8 milionů korun).

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Chrysler.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků