Revoluční elektromotorka White WMC250EV úspěšně zvládla testy. Stanoví nový rekord?

Výjimečný výkon i design, unikátní aerodynamika, zcela nový přístup k jedné stopě. Britský motocykl na baterie chce jet přes 400 km/h!

V polovině letošního roku představila britská společnost White Motorcycle Concepts motorku, jakou svět doposud neviděl. Byla navržena za pomoci výpočetní dynamiky kapalin a díky otvoru ve své střední části má o 70 procent nižší aerodynamický odpor, než konvenční stroje. Pod její karbonovou kapotáží se skrývá zajímavá technika, kterou chtějí tvůrci během letošního roku dotáhnout do finální podoby.

EV motorka WMC250EV chce pokořit rychlostní rekord. Umí jet přes 400 km/h

EV motorka WMC250EV chce pokořit rychlostní rekord. Umí jet přes 400 km/h

Třísetkilový motocykl má za sebou první testovací jízdy. Prozatím je poháněn motorem, běžícím na 60V architektuře a s výkonem 100 kW. Ve finální podobě má nabídnout dvaapůlkrát vyšší výkon a fungovat bude na vysokonapěťovém 800V systému.

Kalk AP je motorka pro boj s pytláky v Africe. Je elektrická a nesmyslně drahá

Kalk AP je motorka pro boj s pytláky v Africe. Je elektrická a nesmyslně drahá

K pokusu o zajetí rychlostního rekordu má dojít v létě příštího roku na solných pláních Salar de Uyuni v Bolívii – očekávaná maximálka má přesáhnout 250 mil v hodině, čili 402 km/h. Výrobce WMC slibuje, že její stroj bude revoluční i v mnoha dalších ohledech, představení projektu mělo dobrý ohlas a zákazníci pro rychlou elektrickou střelu tedy existují. Výrobce ale nechce nic uspěchat, další várku informací zveřejní během příštího měsíce.

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků