Reva NXG: kabrio pro dva s elektrickým pohonem

Toto malé vozítko, které vzdáleně připomíná Smart Fortwo cabrio, navrhl člen designérské skupiny DC Designs, Filip Chalabria. Dvousedadlové kabrio s elektrickým pohonem vyrábí malá automobilka Reva Electric sídlící v Indii a o distribuci a marketing se stará firma GionGreen.

NXG má elektromotor o výkonu 37 kW (50 k) a pohon předních kol. Maximální rychlost je okolo 120 km/h, dojezd na jedno dobití akumulátoru, které trvá pouhých šest hodin, je zhruba 200 km. V interiéru je revoluční dotykový displej, přes který se kromě řízení vozítka ovládá téměř vše. Multifunkční počítač s LCD obrazovkou má satelitní navigaci, MP3 přehrávač a přístup na internet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků