Lamborghini renovovalo vzácnou Miuru SVJ. Auto se po letech ukázalo veřejnosti

Italská automobilka se o své dědictví svědomitě stará. Jedné z nejvzácnějších variant legendární Miury tak zajistila oficiální renovaci.

Na probíhající pařížskou výstavu klasických vozů Rétromobile 2020 přivezlo Lamborghini opravdový unikát. Přesněji tedy mluvíme o renovační divizi Polo Storico italské automobilky, která udržuje klasické modely při životě, a do kompletně originálního stavu nyní vrátila dlouho neviděný exemplář Miury SVJ z roku 1973.

Lamborghini kašle na autosalon v Ženevě. Přednost dá soukromým akcím

Lamborghini kašle na autosalon v Ženevě. Přednost dá soukromým akcím

Jeden z pouhých čtyř exemplářů přiostřené Miury (vyrobených samotnou automobilkou) s číslem šasi 4860 byl doteď ukryt před zraky veřejnosti v jisté sbírce v Japonsku. Za účelem zachování perfektního stavu však už italský supersport potřeboval po 47 letech existence řádný servis, samotné Lamborghini se tak dalo do práce.

Původně si SVJ #4860 nechal postavit německý závodní pilot a tehdejší importér vozů Lamborghini do Německa Hubert Hahne. Auto mělo originálně černý lak, ale v roce 1977 se Hahne rozhodl karoserii přelakovat na stříbrnou. S tímto odstínem byl vůz dlouhou dobu pamatován, tudíž i po renovaci zůstala stříbrná barva ponechána. Do Japonska se auto přesunulo v roce 2000.

Design 90 byl superbike od Lamborghini. Pokus však skončil tvrdým nezdarem

Design 90 byl superbike od Lamborghini. Pokus však skončil tvrdým nezdarem

V podstatě silniční varianta prototypu závodní Miury Jota (ta se však na okruhy nakonec nepodívala a byla zničena) používala upravený čtyřlitrový atmosférický dvanáctiválec o výkonu zhruba 420 koní (309 kW). Další specifikace SVJ vznikaly jako přestavby ze standardní Miury SV. Jedním ze slavných majitelů Miury SVJ byl rovněž americký herec Nicolas Cage.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

dnes | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků