Retro vlna pro menší dodávky Citroënu? Francouzi je upravili k nepoznání

Tato úprava zaujme jen hodně úzké publikum. Navíc za tu cenu…

Přijdou vám současné Citroëny SpaceTourer a Jumpy málo retro? Někomu možná ano, a proto se francouzská společnost Carrosserie Caselani opět vrací zpátky na trh s nezvyklým body-kitem, který tyto modely přiblíží stylu řady klasických dodávek Type H z konce 40. let minulého století. Koncept přitom zůstává stejný jako v roce 2017, když byl uveden body-kit pro větší Jumper (v galerii).

Citroën C5 Aircross do zásuvky dorazil do Česka. Má 225 koní a pořádnou slevu

Citroën C5 Aircross do zásuvky dorazil do Česka. Má 225 koní a pořádnou slevu

Nový kit Type HG tedy obsahuje dodatečné exteriérové díly, které se montují na karoserii bez dalších úprav samotných vozů. Nejvýraznější změnou je samozřejmě maska Citroënů s retro mřížkou chladiče a kulatými světlomety.

Panely bude společnost nabízet pro celou řadu současných derivátů SpaceToureru a Jumpy. Ve výsledku tak mohou zájemci punc minulosti přenést i na elektrické verze modelů. O levné plasty se údajně nejedná, jelikož na nových body-kitech spolupracoval tým s inženýry samotného Citroënu.

Moderní Citroën DS by mohl být pastvou pro oči. Jeho tvůrce vzdal hold minulosti

Moderní Citroën DS by mohl být pastvou pro oči. Jeho tvůrce vzdal hold minulosti

Rozsah zájmu o novinku může napovědět zmíněná starší verze Type H pro Jumper, jehož body-kitu se doteď vyrobilo jen 70 kusů. Novinka Type HG bude bez ohledu na variantu SpaceToureru a Jumpy startovat na ceně 14.800 eur bez daně (asi 400.000 Kč), a to včetně montáže a lakování dílů do původní barvy vozu.

Citroën

Citroën je nejdůležitější francouzská automobilka, součást skupiny Stellantis.

Společnost v roce 1919 založil André-Gustave Citroën. Byla to první automobilka s masovou sériovou výrobou mimo území USA. Od října 2014 patří pod Citroën také samostatná značka DS, která vyrábí luxusněji zaměřené vozy.

Citroën C1 • Citroën C3 • Citroën C3 AircrossCitroën C-Elysée • Citroën C4 Cactus • Citroën C5 Aircross • Citroën Spacetourer • Citroën BerlingoCitroën Jumper

TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4: Nové pořádky bez prokletí

Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4

Konzervativní crossover se nám proměnil ve výrazný designový povoz, který neumí nebudit emoce. Vyplatila se mu sázka na odvahu?

28.  2.  2021 | Richard Herbich | 33 příspěvků
Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 72 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků